- Hoşgeldiniz

Nevzat Doğan ” İzmit Turizm Kenti Olacak “

Nevzat Doğan ” İzmit Turizm Kenti Olacak “ sitemize 12 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Nevzat Doğan ” İzmit Turizm Kenti Olacak “

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan sivil toplum kuruluşları ve sendikaları ziyaret etmeye devam ediyor. Doğan son olarak Petrol – İş Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman’ı makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Doğan’a Ak Parti SKM Başkanı Yusuf Sami Çınar ve İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin eşlik etti.

Sivil toplum kuruluşlarına ve sendikalara verdiği önem herkesçe bilinen Başkan Doğan ziyarette yaptığı açıklamada Petrol – İş Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ve ekibine çalışmaları için teşekkür etti. Daha sonra Akduman ve ekibine İzmit Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Doğan, İzmit’in tarih ve kültür turizmine açılması için yaptığı çalışmaları anlattı. Doğan “İzmit’i tarih ve kültür kenti yapma yolunda büyük adamlar atıyoruz. Bu amaca kilitlendik, bunun için gece gündüz çalışıyoruz. İzmit’in tarihini yaşaması konusunda çok ciddi adımlar attık. İddia ediyorum İzmit, bu konuda Cumhuriyet tarihinden itibaren ilk defa bu kadar yoğun hizmet aldı. Hem İzmit Belediyesi hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 30’un üzerinde restorasyon yaptık. Bu kent eninde sonunda tarih ve turizm kenti olacak” dedi.

Tarihi dokunun korunması noktasındaki çalışmalarımız devam ederken bir yandan da kentlilik bilincini oluşturmaya çalışıyoruz diyen Başkan Doğan “dünyada artık şehirler yarışıyor. Bu yarışta İzmit’in hak ettiği yere gelmesi için sonuna kadar çalışacağım. İzmit tanınan dünya şehirleri arasında yerini alacak. Bunun için hepimiz çalışacağız. Ben bugüne kadar kim şehrimize bir çivi bile çakmışsa hepsine teşekkür ederim” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren Petrol – İş Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ” ben bir İzmit sevdalısıyım. Başkan Doğan’ın çalışmalarını yakından ve dikkatle takip ediyorum. Kendisi sabahın erken saatinden geceye kadar İzmit için çalışıyor. Bunu görmemek, enerjisini ve azmini takdir etmemek olmaz. Kendisine tüm İzmit adına teşekkür ediyorum” dedi.

nevzat-dogan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz