- Hoşgeldiniz

Müzikli Oyun Grubu dersleri ekimde başlıyor

Müzikli Oyun Grubu dersleri ekimde başlıyor sitemize 28 Eylül 2014 tarihinde eklenmiş ve 415 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın kendi bünyesinde iki yıldır uyguladığı Müzikli Oyun Grubu uygulaması (Orff Schulwerk Yaklaşımı), 2014-2015 eğitim öğretim döneminde de devam edecek. Ünlü Alman besteci Carl Orff tarafından geliştirilen sistemin devamı olan Müzikli Oyun Grubu’nun devam etmesinde velilerin ilgisi önemli rol oynadı. Çocuğun doğasında bulunan oyunu esas alan açılımı müzikle birleştiren sistem, geleceğin sanatçılarının yaratıcılığının gelişmesinde önemli rol oynuyor. Yeni eğitim dönemi 11 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

6-9 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLAR KATILACAK

Müzikli Oyun Grubu’na 6-9 yaş arasındaki çocuklar katılacak. Eğitimden yararlanmak isteyenler için ise başvuru süresi 29 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Başvurular, Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki binasına yapılacak. Kayıt için öğrenciye ait iki fotoğraf ile veli-öğrenci nüfus cüzdanı fotokopisi gerekiyor. Başvuru süresi 10 Ekim Cuma günü sona erecek.

11 EKİM CUMARTESİ GÜN BAŞLAYACAK

Müzikli Oyun Grubu’nun dersleri 11 Ekim Cumartesi günü başlayacak. Müzikli Oyun Grubu’nun derslerini konservatuar eğitmenlerinden Sencer Özbay verecek.

DÜNYANIN UYGULADIĞI YÖNTEM

Müzikli Oyun Grubu, Ünlü Alman besteci Carl Orff tarafından geliştirilen sistemin devamı olarak biliniyor. Eğitim, müzik, ritm duygusu ve yaratıcılığının gelişmesini öngörüyor ve çocukların doğasında olan oyunu esas alıyor. Oyunla öğrenilenlerin unutulmadığından hareket eden yaklaşım, bu sayede genç yeteneklerin keşfini sağlıyor. Müzikli Oyun Grubu çalışması ayrıca kavramsal yetenekleri geliştirmeyi sağlıyor. Bu sistemle çalışan çocuklarda yaratıcılık ve özgüven davranışlarının geliştiği görülüyor.

SİSTEMİN TEMELİNDE DOĞAÇLAMA VAR

Temelinde doğaçlama olan Müzikli Oyun Grubu’nda, çocuklar şarkılar söyleyip, dans ediyor. Müziğin temel kurallarının oyun eşliğinde öğretildiği derslerde çocuklara müzik aletleri tanıtılıyor. Çocuklar eğitmenlerinin gözetiminde tüm perküsyonları kullanarak, şarkılı ve ritimli küçük piyesler oynuyor. Bu sayede doğaçlama yeteneğinin gelişmesi hedefleniyor.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :