- Hoşgeldiniz

Muhtarlar mahallelerin belediye başkanıdır

Muhtarlar mahallelerin belediye başkanıdır sitemize 22 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 268 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtarı Yaşar Doğan ve azalarını makamında konuk etti. Başkan Karaosmanoğlu’nun dikkatle dinlediği muhtar Yaşar Doğan, Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ne yapılan hizmetlerin yanı sıra planlanması gereken çalışmalar hakkında da bilgi aktardı. Başkan Karaosmanoğlu da ziyarette, “Muhtarlarımız, kendi mahallelerinin belediye başkanıdır. Çok önemli bir görevi ifa ediyorlar. Ben muhtar arkadaşlarımızın yaptığı göreve bu şekilde bakıyorum” dedi.

MUHTARLAR BOŞLUK DOLDURUCU DEĞİLDİR

Muhtarlığın Osmanlı döneminden başlayan köklü bir sistem olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “1829’da İstanbul’da başlayan, 1833 yılından itibaren de Anadolu’da kurulan muhtarlık sistemi günümüze kadar gelmesinin yanı sıra belediyecilik sisteminin de 1854’de oluşturulmaya başlanmış olması dikkat çekicidir. Muhtarlık sistemine bu noktadan baktığımızda, belediyecilikten daha uzun bir geçmişe dayandığını görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, muhtarlarımızı boşluk doldurucu bir oluşum olarak görmedim. Çok önemsedim ve iletişim kanallarını devamlı açık tuttum” ifadelerine yer verdi.

BELEDİYELERİN KILCAL DAMARLARISINIZ

Muhtarların belediyecilik hizmetleri anlamında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, ”Sahada muhtarlarımız bizi hizmetlerin yapılmasında yardımcı olan, eksik noktaları bize derhal bildiren ve daha verimli proje üretmemize katkı sağlayan bir yol arkadaşımız olarak görüyorum. Bizlerin ve özellikle belediyelerin üretim ve hizmet noktasında kılcal damarlarısınız” açıklamasını yaptı.

HİZMETLERİ ÖNEM SIRASINA GÖRE BELİRLEYİN

Hizmetlerin belirlenme noktasında katılımcı bir demokrasi anlayışıyla çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Muhtarlarımız gördüğü eksiklikleri önem sırasına göre belirleyerek, çalışmalarımıza yön ve hız kazandırması yerinde olacaktır. Gerek Büyükşehir gerek ilçe belediye hizmetlerinde bu anlayış tam yerleştiğinde ortaya daha verimli işlerin çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

MUHTARLARIMIZA BİR TELEFON KADAR YAKINIM

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, günümüz çağında iletişim kanallarının yeterliliğini de dile getirerek, “Muhtarlarımızın her türlü sorunlarına müdahale edebilmek ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek için, iletişim kanallarını hiçbir zaman kapatmadık. Her zaman ulaşılır olduk. Bir telefon kadar yakın olduğumu buradan hem siz hem de tüm muhtarlarımıza iletmek isterim. Muhtarlarımıza karşı önyargılarımız olamaz. Siyasi angaje olmadan bizler nasıl eşit hizmet veriyorsak, muhtarlarımız da bu şekilde hareket etmelidirler. Tek amaç mahallenize hizmet etmek olmalıdır” dedi. İzmit Mehmet Ali Paşa Muhtarı Yaşar Doğan ve azaları, Başkan Karaosmanoğlu’na Büyükşehir hizmetleri için ayrıca teşekkür ettiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :