- Hoşgeldiniz

Müfettiş yardımcıları mühür beratlarını aldı

Müfettiş yardımcıları mühür beratlarını aldı sitemize 15 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 590 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görev yapan 9 Müfettiş Yardımcısı, yapılan yeterlik sınavını kazanarak Müfettişliğe atandılar. Yeni Müfettişler; Antikkapı’da gerçekleştirilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç, Doğan Erol ve Feyzullah Okumuş, Şirket Genel Müdürleri, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin ve Daire Başkanları’nın katıldığı törende mühür beratlarını teslim aldı.

9 MÜFETTİŞ MÜHÜR BERATLARINI ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavda başarılı olan Sema Ceyda Gedik, Ali İhsan Özgür, Serap Bayraktar, Muhammed Emin Yavuz, Şeref Erol, Servet Mete, İsmail Hakkı Durmuş, İsa Efiloğlu ve Mustafa Kaya; Antikkapı’da düzenlenen törenle Müfettişlik Mühür Beratlarını teslim aldılar.

HİZMET İÇİ EĞİTİMLER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

KPSS sınavında yeterli puanı alan adaylar müfettiş yardımcılığı sınavına girmeye hak kazanırlar. Yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı olan sınavda başarılı olan adaylar müfettiş yardımcısı olarak atanırlar. Daha sonra Müfettiş Yardımcılarına Teftiş Kurulunun yetkisi dahilinde teftiş, denetim, inceleme, araştırma ve soruşturma ile ilgili mevzuatın öğretilmesi ve yabancı dil seviyesinin geliştirilmesi

amacıyla hizmet içi eğitimler gerçekleştirilir. Eğitimlerden sonra Müfettiş yardımcıları 2 ayrı müfettiş refakatinde yetiştirilmekte ve müstakil olarak görev yapabilmeleri sağlanmaktadır.

BAŞARILI OLANLAR MÜFETTİŞ OLARAK ATANIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan Müfettiş Yardımcıları 3 yıllık dönemde kazandıkları mesleki bilgi ve tecrübe derecesinin anlaşılması için yeterlilik sınavına tabi tutulurlar. Yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı olarak gerçekleştirilen yeterlilik sınavında başarılı olan Müfettiş Yardımcıları, Müfettişliğe atanırlar.

MÜFETTİŞ OLMAK KOLAY DEĞİL

Antikkapı’da düzenlenen törende konuşan Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, “Müfettiş olmak kolay değildir. Kariyer mesleği olan Müfettişliğe atanmak için birçok sınavdan geçmek gerekir. 2004 yılında hiç müfettişi olmayan Belediyemizde bugün 14 müfettişimiz var. Denetim, kaynakların verimli kullanılmasına, hata ve eksikliklerin en aza indirilmesinde, belediyemizin hizmet kalitesinin yükseltilmesinde çok önemli bir fonksiyona sahiptir. Suç işleyen ya da görevini gereği gibi yerine getirmeyene de etkili yasal yaptırımlar caydırıcılık açısından önemlidir. Bu kapsamda müfettişliğe yeni başlayan arkadaşlarımı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

KENDİLERİNE GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Müfettişlik sınavında başarılı olan Müfettiş yardımcılarına müfettişlik mühür beratlarının teslim edildiği törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Denetim faaliyeti, yönetimin ayrılmaz parçalarındandır. Yönetimi canlı tutan unsur denetim faaliyetleridir. Müfettiş olarak atanan arkadaşlara yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

GENÇ ARKADAŞLARIMI TEBRİK EDİYORUM

Antikkapı’da düzenlenen törene katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, “Öncelikle burada bulunamayan Başkanımızın selamını iletiyorum. Genç yaşta Müfettiş olmaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yeni atanan müfettişlerle beraber toplam 14 Müfettişimiz, Büyükşehir Belediyemize güç ve değer katacaktır. Müfettişliğe hak kazanan arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyor ve yeni görevlerinde başarılar diliyorum’’ dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :