- Hoşgeldiniz

Muallimköy bölgesinde arıtma tesisi

Muallimköy bölgesinde arıtma tesisi sitemize 22 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 339 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gebze ilçesine bağlı Muallimköy bölgesindeki yerleşim alanları ile YURTKUR öğrenci yurtlarının atıksularını arıtmak için 2 milyon 760 bin TL yatırım bedeli ile modüler atıksu arıtma tesisi inşa ediyor.

18 ADET ARITMA TESİSİ İŞLETİYOR

İSU Genel Müdürlüğü, İl genelinde 4 ileri biyolojik, 7 biyolojik, 6 modüler ve 1 tane de doğal olmak üzere 18 adet atıksu arıtma tesisi işletiyor. Bu tesisler ile ülkemizde atıksu arıtma oranını il genelinde yüzde 99 seviyesine çıkaran tek kurum olan İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası’nda ileri biyolojik, İzmit Umuttepe ve Gebze Muallimköy de modüler olmak üzere 3 adet atıksu arıtma tesisinin inşaatlarını da sürdürüyor.

MUALLİMKÖY’DE 10.000 KİŞİ/GÜN KAPASİTELİ TESİS

Fosseptiklerle ihtiyacı karşılanan Gebze Muallimköy bölgesindeki yerleşim alanlarının atıksularını arıtmak için biyolojik arıtma tesisi inşası için kazı çalışmalarına bir süre önce başlandı. YURT-KUR öğrenci yurtlarının alt kısmında inşa edilecek Muallimköy Modüler Atıksu Arıtma Tesisi, 10.00 kişi/gün kapasiteli olarak planlandı. İlk planda 3000 kişi/gün olarak inşa edilen tesisin ihtiyaç halinde kapasitesi artırılacak. Proje kapsamında, ayrıca, bölgenin atıksularını arıtma tesisine getirmek için de toplam 6,8 km uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılacak.

2 MİLYON 760 BİN TL’YE MAL OLACAK

Modüler olarak inşa edilen tesisin temel kazı çalışmaları sürüyor. Önümüzdeki yılın Temmuz ayında tamamlanması hedeflenen Muallimköy Modüler Atıksu Arıtma Tesisi, 2 milyon 760 TL’ye mal olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :