- Hoşgeldiniz

MHP’den Kocaeli’nde kaçak oy iddiası

MHP’den Kocaeli’nde kaçak oy iddiası sitemize 01 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 544 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

MHP’den Kocaeli’nde kaçak oy iddiası

MHP Kocaeli İl Örgütü, şehirde yaklaşık 117 bin kaçak seçmenin oy kullandığını iddia ederek seçim sonuçlarına itiraz etti.

mhp-aydin-unlu

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, itiraz sonrasında Kocaeli Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kocaeli İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunduğu itiraz dilekçesini okudu.

Dilekçede, takriben 117 bin civarında Kocaeli’nde ikameti olmayan ancak YSK seçmen listesinde olup da oy kullanan kişilerin tespit edildiği, bu hussun açıkça yasaya aykırı olduğu ve ekte sunulan CD’de bunların sunulduğu söylendi. Konuyla ilgili gerekenin yapılmasını isteyen Ünlü, itirazlarının 12 ilçe ve büyükşehir belediyesini kapsadığını belirterek, “MHP olarak uzun zamandır seçmenler üzerinde bir çalışma yapıyorduk. Seçmen sorgulama ve yapılan çalışmalar neticesinde bu verilere ulaştık. Biz dilekçemizi verdik.

Seçim kurulu tüm muhtarlıklara bakarak, isimlerin olup olmadığını araştıracak ve ona göre bir neticeye varacak. Bu seçim şu anda şaibeli bir seçimdir. Belediye başkanlıklarında şaibe vardır. Bu seçimin tekrarı MHP’nin takdiridir.

Bu dilekçe sonuçlanmadan insanların kafasında soru işareti olmaya devam edecektir.” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz