- Hoşgeldiniz

“Mektup Arkadaşım” Projesi hayata geçiyor

“Mektup Arkadaşım” Projesi hayata geçiyor sitemize 05 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 579 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“Mektup Arkadaşım” Projesi hayata geçiyor

“Mektup Arkadaşım” bu sene de11’er engelli ve engelli olmayan ilkokul öğrencisi ile farkındalık oluşturacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engelli çocukların özgüvenlerini artırıp diğer çocuklarla kaynaşmasını sağlayacak “Mektup Arkadaşım” Projesi’ni bu sene de hayata geçiriyor. Geçen yıl fiziki farklılıkların arkadaşlıklara engel olmadığının topluma gösterildiği projede birbirini tanımayan 11 engelli ve 11 engelli olmayan ilkokul öğrencisi mektuplaşmaya başladı. Mektup Arkadaşları 15 Mayıs’ta etkinlik ile ilk kez birbirlerini görerek projeye farklı bir anlam daha katacak.

BİRBİRİLERİNİ GÖRMEDEN MEKTUP YAZACAKLAR

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yaşayan engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Birçok engelli vatandaşı bu hizmetler ile adeta hayata bağlayan Büyükşehir, “Mektup Arkadaşım” projesiyle toplumda farkındalık oluşturuyor. Geçen sene ilki gerçekleştirilen proje ile engelli olmayan çocukların, çeşitli özür gruplarından yaşıtları ile fiziki anlamda bir araya gelmeksizin arkadaşlık ilişkisi kurmalarına imkân tanıyor. Bir ay boyunca birbirlerini görmeden mektup yazacak ilköğretim öğrencileri engelsiz arkadaşlar kurmanın zevkini yaşayacak.

ÜNİVERSİTELİLER POSTACI OLACAK

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projede mektupların ulaşımını sağlayacak kişiler ise üniversite öğrencilerinden seçildi. Mektup koçları adı verilen üniversiteli öğrenciler yazılan mektupları dağıtırken yaşanan heyecanları ve mutlulukları birebir gözlemleyecek. Projeye katılmaktan çok memnun olduğunu belirten mektup koçları, çok anlamlı bir çalışmanın içinde yer aldıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini dile getiriyor.

ÖMÜR BOYU SÜRECEK DOSTLUĞA

Bu sene ikincisinin hayata geçirildiği Mektup Arkadaşım Projesi’nde ilköğretim öğrencileri birbirlerini 15 Mayıs’ta yapılacak Engelsiz Eğlence programında ilk kez görecek. Antikkapı Resraurant’ta saat 19.00’da başlayacak programda mektup çiftleri tanışacak. Proje bu şekilde bir ayda sona erecek fakat mektuplarla kurulan arkadaşlıklar belki de engellerin ortadan kalkacağı ömür boyu devam edecek bir dostluğa dönüşecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz