- Hoşgeldiniz

Marmara Belediyeler Birliğinden Plaket

Marmara Belediyeler Birliğinden Plaket sitemize 27 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve 252 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından (MBB) düzenlenen 2. Marmara Denizi Sempozyumuna katkılarından dolayı İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’a teşekkür plaketi verildi.

Kocaeli, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ gibi şehirlerin etrafında kurulu bulunduğu Marmara Denizi’nin masaya yatırıldığı 2. Marmara Denizi Sempozyumu, 22-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. MBB ve Kadir Has Üniversitesinin birlikte düzenlediği sempozyuma katılan Genel Müdür İlhan Bayram, kurum olarak Kocaeli’nde yaptıkları altyapı yatırımları ve başta İzmit Körfezi olmak üzere çevrenin korunması için gerçekleştirilen arıtma tesisleri, atıksu scada merkezi,geri kazanım suyu ve çamurların bertarafı gibi vizyoner projeler hakkında sunum yapmıştı.

MBB Çevre Yönetim Merkezi Direktörü Ahmet Cihat Kahraman ve Uluslararası İşbirliği Direktörü Mustafa Özkul,Genel Müdür İlhan Bayram’ı ziyaret etti.Düzenledikleri sempozyuma katılımları ve verdikleri destekten dolayı Marmara Belediyeler Birliği olarak teşekkür eden Çevre Yönetim Merkezi Direktörü Ahmet Cihat Kahraman, katkılardan dolayı MBB’nin teşekkür plaketini verdi.

Plaketten dolayı teşekkür eden Genel Müdür İlhan Bayram,” İzmit Körfezi, Marmara denizinin doğu tarafından yer alıyor. Ülkemizdeki sanayinin önemli kısmı Marmara bölgesindeki Kocaeli, İstanbul, Bursa gibi şehirlerde kurulu. Sanayiden dolayı da çevre problemleri de yoğun olarak bu bölgededir. İzmit Körfezi bir çanak. Bundan dolayı Marmara denizinin olumlu özellikleri bize pek yansımaz; Ama olumsuz özellikleri hepsi bize yansır. Sanayi bölgesi olması dolayısıyla daha öncesinde oldukça kirlenmiş olan Körfez, bir zamanlar yanından geçerken burnunuzu tuttuğunuz bir haldeydi. 2014 yılından beri gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve gerek İSU Genel Müdürlüğü olarak en büyük önceliğimiz İzmit Körfezi’nin korunması oldu. Yaptığımız atıksu altyapısı, derelerin ıslahı, ileri biyolojik atıksu arıtma tesislerinin rantabl çalıştırılması, atıksuların elektronik yönetimi ile bugün İzmit Körfezi bize gülüyor. Canlı türleri arttı,etrafına hayat geldi. Bu değişim başta Kocaeli olmak üzere bölgemize de yansıdı. Bunun sonucunda bölge cazibe merkezi haline geldi. “diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :