- Hoşgeldiniz

Madde Bağımlılığı İle Mücadele

Madde Bağımlılığı İle Mücadele sitemize 09 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 606 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Madde Bağımlılığı İle Mücadele

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı çalışmayla madde bağımlığına savaş açılıyor. Gün Işığı Projesi adı altında başlatılacak çalışmayla ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilere tiyatro oyunuyla birebir ulaşılarak bilinç oluşturulacak. 10 ayrı eğitim kurumundan seçilen 41 öğrenci uzmanlar tarafından madde bağımlılığı konusunda bilgilendirilerek akranlarına bilgi aktarması yapacaklar.

PROJE 12 KASIM’DA BAŞLAYACAK

Projenin açılış toplantısı 12 Kasım Salı günü yapılacak. Program Saat 10.00’da Yahya Kaptan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleşecek.

KENAN IŞIK DA KATILACAK

Programa kent protokolünün yanı sıra ünlü tv programcısı ve oyuncu Kenan Işık da katılacak. Kenan Işık madde bağımlılığının nedenleri ve mücadele yöntemleri konusunda konuşma yapacak.

10 BİN ÖĞRENCİYE BİREBİR ULAŞILACAK

Başta okullar olmak üzere dershaneler, yurtlar ve Kocaeli Meslek Edindirme Kursları (KO-MEK) kursiyerleri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirilecek. Paydaş kurumlar aracılığıyla programlanan İzmit, Gölcük, Kartepe, Derince, Körfez, Dilovası, Başiskele ve Gebze ilçeleri ortaöğretim kurumlarında verilecek madde bağımlılığı eğitimlerinin ardından, “İRADE” isimli tiyatro oyunu gösterisiyle 10.000 öğrenciye bire bir ulaşılarak görsel ve işitsel anlamda konu pekiştirilecek.

TOPLUM BİLİNCİ OLUŞTURULACAK

www.gunisigi.biz internet sitesi aracılığıyla, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerdeki belediyeye ait reklam panolarına, toplu taşıma araçlarına, otobüs duraklarına, polis merkezlerine, muhtarlıklara proje afişlerinin asılarak madde bağımlılığı konusunda toplum bilinci oluşturulacak. Böylelikle daha çok gence ve ailelerine ulaşma fırsatı oluşturularak mücadelede etkinlik arttırılacak. Proje faaliyetleri 2013-2014 eğitim öğretim dönemi boyunca devam edecek.

ANNE BABALAR EĞİTİLECEK

Okul idarecileri ve rehber öğretmenler başta olmak üzere anne ve babalar için de eğitim seminerleri düzenlenecek. İl merkezinde yer alan tüm ortaöğretim kurumlarında görevli Emniyet Müdürlüğünce belirlenen okul irtibat görevlileri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirilecek. Madde kullanımı ve bağımlılığını önleme konusunda televizyon ve radyo programları yapılacak. Büyük alış veriş merkezleri ile Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesinde stantlar açılarak faaliyetler desteklenecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz