- Hoşgeldiniz

Macar Diplomatlar Başkan Doğan’ı Ziyaret Etti

Macar Diplomatlar Başkan Doğan’ı Ziyaret Etti sitemize 21 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 451 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Macar Diplomatlar Başkan Doğan’ı Ziyaret Etti

Macar Dostluk Anıtı ve Macaristan Fahri Konsolosluğu açılışı için ilimizde bulunan Macaristan Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss, Dışişleri Bakanlığı Dış İlişkilerden Sorumlu Sekreter Zsolt Nemeth, Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve Fahri Konsolos Alpaslan Kaya ve beraberindeki heyet ile birlikte, İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.

 

Türk ve Macar halkları arasında tarihi bağların ve mevcutilişkilerinin konuşulduğu ziyarette Macaristan Ankara Büyükelçisi Janos Hovarive Başkan Doğan iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam etmesi gerektiğimesajını verdiler.

 

İLİŞKİLER ÇOK DİNAMİK

 

Türkiye’yi iyi tanıdıklarını ve güçlü bir devlet olarakgördüklerini ifade eden Janos Hovari, iki ülke arasındaki ticari, kültürelve siyasi bağların son dönemde daha da kuvvetlendiğini belirterek üst düzeyilişkilerin çok dinamik bir şekilde devam ettiğini söyledi. Büyükelçi JanosHovari, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz Şubat ayında Macaristan’aresmi ziyarette bulundu. Macaristan Başbakanı da sanıyorum bu yılsonuna doğru Türkiye’yi ziyaret edecek” dedi.

 

İZMİT’İ ANLATTI

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İzmit BelediyeBaşkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in ve Türkiye’nin çok önemli değerlere sahipolduğunu dile getirdi. Ticari ilişkilerin yanı sıra kültürel ilişkilerindearttırılması gerektiğine inandığını ifade eden Doğan, konuklarına İzmithakkında bilgi verdi.

 

Başkan Doğan ziyaretin anısına Macaristan Ankara BüyükelçisiJanos Hovari’ye İzmit Saat Kulesi plaketİ hediye ederken Hovari Başkan Doğan’aMacaristan simgelerini taşıyan bir hediye verdi.

macar-diplomat

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz