- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 22 Şubat 2013

Liselere akademik tiyatro eğitimi

Liselere akademik tiyatro eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, lise ve dengi okullarda akademik standartta tiyatro eğitiminin verilebilmesi için örnek bir uygulama başlattı.

AKADEMİK DÜZEYDE

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başlatılan çalışmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde lise ve dengi okullar için iki farklı uygulama hayata geçiriliyor. Bunlardan birisi, Şehir Tiyatroları sanatçıları tarafından öğrencilere “Türkiye’de tiyatro sanatının yeri”, “Tiyatro ile mesleki anlamda ilgilenmek için izlenecek yol” ve “Tiyatro mesleğinin çalışma alanları konulu seminerler verilmesi; bir diğeri ise tiyatro sorumlusu öğretmenlere dönük “Oyun seçimi”, “Oyunculuk çalışmaları”, “Dramaturji”, “Sahneleme Teknikleri” ve “Süreç yönetimi” seminerleri verilmesi.

DERS SAATLERİ DIŞINDA VE ÜCRETSİZ

Özellikle katılımcıların dersleri aksatmaması için ders saatleri dışında programlanan ve Şehir Tiyatroları profesyonel sanatçıları tarafından verilecek olan seminerler tamamen ücretsiz olacak. Halen başvuruların yoğun şekilde devam ettiği uygulama çerçevesinde ilk aşamada 10 okula ve 20 öğretmene verilecek seminerlerin ilki 28 Şubat Perşembe günü başlayacak.

DANIŞMANLIK HİZMETİ DE VERİLİYOR

Kocaelililerin sanatsal eğitim olanaklarından yararlanması, tiyatro özelinde bilgi ve farkındalıklarını artırılması amacıyla sürdürülen Tiyatro Okulu, danışmanlık hizmetlerini de sürdürüyor.

Firmalar kategorisinde bulunan Liselere akademik tiyatro eğitimi sitemize 22 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 435 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz