- Hoşgeldiniz

Lice’de köylüler ile askerler çatışma çıktı

Lice’de köylüler ile askerler çatışma çıktı sitemize 28 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 445 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Lice’de köylüler ile askerler çatışma çıktı

Lice'de köylüler ile askerler arasında arbede

Diyarbakır’ın Lice İlçesi Kayacık Köyü’nde karakol şantiyesine girmek isteyen protestocular ilejandarma arasında çıkan arbedede 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

Bölgede yeni karakol yapılmasına karşı çıkanların bir süredir tırmandırdığı gerginlik, bugün Lice’de çatışmaya dönüştü. Lice’ye 20 kilometre uzaklıktaki Kayacık Köyü’nün 200 metre dışındaki jandarma karakolunun ek inşaatına karşı çıkan, aralarında köylülerin de bulunduğu kalabalık grup, bugün öğleden sonra protesto gösterisi düzenledi. Karakol önüne gelen grup, burada inşaatta çalışan işçilere engel olmak istedi. Protestocu gruptan bazıları işçilere taş atmaya başlayınca, gerginlik bir anda tırmandı.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Gruptakiler, molotof kokteyli atarak şantiyeye girmek isteyince, güvenlik güçleri gaz bombasıyla müdahale etti. Bu sırada protestocu gruptan bazıları, işçilerin kaldığı çadırları ateşe verdi. Protestocuların karakol inşaatına girmesine engel olmakta güçlük çeken jandarma, uyarı ateşi açtı.

Ortalığın savaş alanına döndüğü olaylar sırasında 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Bölgeye ambulanslar ve takviye güvenlik birimleri sevk edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz