- Hoşgeldiniz

Lale Festivali 7 Nisan’da Sekapark’ta Yapılacak

Lale Festivali 7 Nisan’da Sekapark’ta Yapılacak sitemize 31 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 766 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Lale Festivali 7 Nisan’da Sekapark’ta Yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Lale Festivali 7 Nisan Pazar günü Sekapark’ta gerçekleştirilecek. En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması’nın da yapılacağı festivalde sürpriz konuklar ve çocuklar için birçok eğlenceli oyunlar bulunacak.

FARKLI BİR GÜZELLİK

Kentin dört bir yanına diktiği ağaçlarla Kocaeli’ye bambaşka bir görünüm kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Lale Festivali ile de farklı bir güzellik katıyor. Bu kapsamda 6. Lale Festivali 7 Nisan Pazar günü Sekapark’ta düzenlenecek. Şimdiden lalelerin rengârenk açtığı Sekapark’ta yapılacak festivalde, birbirinden güzel etkinlikler düzenlenecek.

EN GÜZEL LALE SEÇİLECEK

Saat 09.00’da başlayacak festivalde En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması yapılacak. 12.00’a kadar lale kabulü ve kayıtların alınacağı festivalde 17.30’a kadar en güzel laleler belirlenecek. Yarışma günü saksıya sonradan dikildikleri tespit edilen laleler diskalifiye edilecek. Birinciye 2000 lira, ikinciye 1500 lira, üçüncüye 1000 lira, dördüncüye 750 lira, beşinciye 500 lira, 150 mansiyona da 100’er lira para ödülü verilecek. Ödül töreni Sekapark’ta yine aynı gün yapılacak.

SÜPRİZ SANATÇI

Öte yandan festivalde sürpriz bir sanatçı da yer alacak. Sürpriz sanatçı En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması jürisinde bulunacak. Ayrıca Çocuklar için oyun alanları, yüz boyama, müzik grupları, halk oyunları gibi bir çok etkinlik düzenlenecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz