- Hoşgeldiniz

Kürtçe Kitaplar Kocaeli Kitap Fuarı’nda

Kürtçe Kitaplar Kocaeli Kitap Fuarı’nda sitemize 24 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve 691 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kürtçe Kitaplar Kocaeli Kitap Fuarı’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarında Kürt edebiyatçı Roni War mahlaslı yazar okurlarıyla buluştu. Eserlerini Kürtçe olarak yazan yazarın 19 eseri bulunuyor. Ava Yayınları standında imza programı yapan yazar, Kocaeli kitap fuarına bu yıl ilk kez katılıyor olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

KÜRTÇE ESERE ÖNYARGI VARDI

2003 yılından sonra Kürtçe yazılı eserlerin daha rahat basımı ve dağıtımının yapıla bildiğini belirten yazar, yasal olarak bir engel olmamasına rağmen algı açısından Kürtçe yayınlara hala önyargılı bakıldığını söyledi. Kocaeli Kitap Fuarında bu tür bir önyargıyla karşılaşmadığını söyleyen Roni War, Kocaeli Kitap Fuarındaki ilgi ve alakadan oldukça memnun kaldı.

KÜRTÇE ESER SAYISI ÇOK AZ

Kürtçe yazılı eserlerin ülkemizde oldukça az olduğunu ve edebiyatın millet olmanın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyleyen yazar, “bir milletin kendi diliyle eserleri olmasının yasaklanması bu zamana kadar yapılan bir şeydi ama günümüzde özgürlükler noktasında çok yol kat ettik” ifadelerini kullandı.

Kürtçe öykü, roman destan ve mizah eserlerini bulunan yazar’ın tüm eserleri 17-25 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Kitap Fuarı’nda yer alacak.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz