- Hoşgeldiniz

Korkut Eken “senin kocan PKK’lı s… git”

Korkut Eken “senin kocan PKK’lı s… git” sitemize 19 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 566 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Korkut Eken “senin kocan PKK’lı s… git” 

1993 yılında faili mechul cinayete kurban giden Altındağ Nüfus Müdürü Mecit Baskın’ın ölümü ile ilgili davada Korkut Eken’in BDP milletvekili Pervin Buldan’a yönelik sözleri damga vurdu.

korkut-eken

Macit Baskın’ın ölümü ile ilgili davanın 2. duruşması Ankara 13. Ağır ceza mahkelmesinde görülmeye başlandı. Duruşmaya sanıklardan Korkut Eken’in açıklamaları damga vurdu.

Müşteki avukatlardan Engin Gökoğlu’nun savunması sırasında sanıklara “katil” diye seslenmesi ile duruşma salonu karıştı. Bu sırada sanık sandalyesinde bulunan Korkut Eken ve avukat Gökoğlu’na kafa sallayarak “katil diyemezsiniz” dedi.

pervin-buldan

Tartışmaya katılan izleyiciler arasında yer alan BDP milletvekili Pervin Buldan da sanıklara yönelik “katil değil misiniz?” sorusunu yöneltti. Bu sırada sanık sandalyesinde bulunan Korkut Eken izleyici sırasında bulunan Buldan’a dönerek “senin kocan PKK’lı s… git” ifadesini kullandı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine Mahkeme Başkanı, sanıklara “Söz verilmediği takdirde konuşmayın” uyarısı yaptı.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz