- Hoşgeldiniz

Kocaeli’li küçük atletlerden Türkiye ikinciliği

Kocaeli’li küçük atletlerden Türkiye ikinciliği sitemize 19 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 909 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’li küçük atletlerden Türkiye ikinciliği

5-6 Nisan tarihleri arasında Mersin’de yapılan 16 Yaş Altı Kulüplerarası Atletizm Ligi eleme müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un atletizm takımı 22 takım arasında Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. Şampiyonada uzun atlamada Hüseyin Ocak, cirit atmada Ali Deniz Sekmeç ve 4 X100 metre bayrakta Yavuz Tomak, Yağız Arslan, Yener Aras ve Kamuran Özen dörtlüsünden oluşan bayrak takımı birinci oldu. 1500 metrede Erdem Öz ve 800 metrede Yener Aras, Türkiye ikincisi olurken,100 metrede Yavuz Tomak ve üç adım atlamada Hüseyin Ocak, Türkiye üçüncüsü olarak topladıkları 241 puanla takım halinde Eskişehir’de yapılan finallere katıldı.

İLK GÜN, BAŞARILI SONUÇLAR ALINDI

15-16 Nisan tarihleri arasında Eskişehir’de yapılan final müsabakalarında da başarılı olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu atletler, şampiyonluk parolasıyla çıktıkları turnuvada Türkiye ikincisi olmayı başardı. İlk gün yapılan müsabakalar sonucunda 300 metrede Yener Aras, uzun atlamada Hüseyin Ocak, gülle atmada Batuhan Aktekin ikinci olurken, 100 metrede Yavuz Tomak ve 1500 metrede Erdem Öz’ün kazandıkları üçüncülükleriyle topladığı 68 puanla İzmir Çimentaş kulübünün iki puan arkasından ilk günü ikinci kapattı.

KULÜP TARİHİNDE BİR İLK YAŞATTI

İkinci güne iyi bir başlangıç yapan atletler cirit atmada Ali Deniz Sekmeç ve 4X100 metrede Yağız Arslan, Kamuran Özen, Yener Aras ve Yavuz Tomak dörtlüsünden oluşan bayrak takımının kazandığı birincilikle iki puanlık farkla şampiyonluğu kaçırarak Türkiye ikincisi oldu. Kulüp tarihinde ilk kez bu kategoride Türkiye ikincisi olan Mavi Beyazlı atletler yarışmaların ardından düzenlenen törenle ikincilik kupasını Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’dan aldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz