- Hoşgeldiniz

Kocaeli’li Karateciler İstanbul’dan 7 Madalya İle Döndü

Kocaeli’li Karateciler İstanbul’dan 7 Madalya İle Döndü sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 605 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’li Karateciler İstanbul’dan 7 Madalya İle Döndü

Karatede Avrupa Şampiyonası öncesi son hazırlık turnuvası olma özelliği taşıyan Uluslararası Boğaziçi Açık Karate Turnuvası İstanbul’da yapıldı. Bu yıl 26’cısı yapılan turnuvanın ilk gününde büyükler kata ve kumite müsabakaları yapıldı. 7 ülkeden toplam 562 sporcunun tatamiye çıktığı organizasyonun sonunda Türk karateciler 27 altın, 28 gümüş, 57 bronz toplamda 112 madalya almayı başardı. Şampiyonada Kocaeli Büyükşehir belediye Kağıtsporlu karateciler ise iki altın, bir gümüş, dört bronz madalya olmak üzere toplam yedi madalya kazandı.

YAKAN, İNANILMAZI BAŞARDI

Turnuvanın en büyük sürprizi erkekler katada gerçekleşti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünün milli katacı karatecisi Mehmet Yakan, kariyerinde 14 Avrupa ve dört dünya şampiyonluğu bulunan efsane İtalyan karateci Luca Valdesi’yi yenerek altın madalyayı kazandı. Valdesi’yi mağlup etmeyi başaran ilk Türk karateci olarak tarihe geçen Mehmet Yakan mücadele sonrası büyük sevinç yaşadı.

BAHAR’DAN ALTIN GELDİ

Şampiyonada milli Karatecilerden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Bahar Erşeker 61 kiloda Büyük bayanlarda şampiyon olurken, Dünya şampiyonu Tuba Yenen 55 kiloda, Asunur Yıldırımer ise 50 kiloda üçüncü oldu. Genç Bayanlarda Beyza Güney 47 kiloda üçüncü olurken Genç Baylarda Alpcan Tohumcu 76 kiloda üçüncü oldu.70 kiloda Ümit Baylarda mücadele eden Batuhan Gökdemir ise Turnuvada ikinci oldu.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz