- Hoşgeldiniz

Kocaeli’li Judocular, Mersin’den Madalyalarla Döndü

Kocaeli’li Judocular, Mersin’den Madalyalarla Döndü sitemize 04 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 474 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’li Judocular, Mersin’den Madalyalarla Döndü

Türk Judocusunun öncü kulüplerinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Uluslar arası müsabakalarda olduğu gibi Türkiye liglerinde de başarıdan başarıya koşan mavi beyazlılar son olarak Judo Federasyonu tarafından yapılan Büyükler Ferdi Türkiye şampiyonasında on madalya kazandı. Mavi beyazlılar bu sonuçlarla Ocak 2013’ten bu zamana kazandıkları 36 madalya sayınını 46’ya çıkarmış oldu.

340 JUDOCU KATILDI

Mersin’in Mut ilçesinde üç gün süren müsabakalara 44 ilde 224 erkek 116 bayan olmak üzere toplan 340 judocu katıldı. Şampiyonaya antrenör Hüseyin Özkan ve Salim Abanoz nezaretinde katılan mavi beyazlılar müsabakalarda başarılı bir performans çizdi. Müsabakalarda mavi beyazlı judoculardan 81 kiloda Tanju Şorli ve 100 kiloda Erdal Bağaç şampiyon oldu. +100 kiloda Burak Sebest ise ve 81 kiloda Ahmet Sarı ikinci oldu.

İSTANBUL B.B. VE İZMİR B.B.’Yİ GERİDE BIRAKTI

66 kiloda Murat Doğan, 73 kiloda Hasan Vanlıoğlu, aynı kiloda Mehmet Durmaz ve 90 kiloda Şahin Turşak üçüncü oldu. Erkeklerde elde edilen bu sonuçlarla Büyükşehirli Judocular takım halinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor’u geride bırakarak şampiyon oldu. Bayanlarda ise 48 kiloda Sümeyya Akkuş ve +78 kiloda Sebila Akbulut üçüncü oldu. Mavi beyazlılar bu sonuçlarla iki birincilik, iki ikincilik, altı üçüncülük olmak üzere şampiyonada toplam on madalya kazandı. Şampiyonanın ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz