- Hoşgeldiniz

Kocaelili Engelli ressamdan sıradışı Atatürk potresi

Kocaelili Engelli ressamdan sıradışı Atatürk potresi sitemize 16 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 722 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaelili Engelli ressamdan sıra dışı Atatürk potresi

Uluslararası alanlarda birçok ödüle layık görülen Kocaelili ressam ve karikatürist Ertan Ersöz, Kocaeli  5. Kitap Fuarı’nda resimlerini sergiliyor. 4 yaşında beşikten düşerek konuşma ve işitme yetilerini kaybeden Ersöz’ün azminin bir göstergesi tablolar sanatseverlerin ilgisini çekiyor. Kısa sürede kara kalem çizdiği sıra dışı Atatürk portesi ise yeteneğini gözler önüne sürüyor.

HAYATI ÖDÜL DOLU

2009 Brezilya Karikatür Yarışması Onur Ödülü, 2008 Avusturya Futhal Karikatür Yarışması ödülü, İstanbul Sanat Jürisince Resim dalı birinciliği, 1985 Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Şeref Ödülü, 2008 Nasrettin Hoca Karikatür Ödülü ve daha niceleri. Bu ödüller Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki Kocaeli Kent Konseyi standında resimlerinin sergilendiği işitme konuşma engelli ressam ve karikatürist Ertan Ersöz’e ait. Engellilerin de her şeyi başarabileceğine örnek olan Ersöz, Atatürk hayranlığı ile de dikkat çekiyor.

3 DAKİKADA ATATÜRK POTRESİ

Kocaelili olan ressam ve karikatürist Ertan Ersöz Kocaeli Kent Konseyi standında Atatürk portelerini sergiliyor. Kağıda siyah kömürle kaplayıp silginin ucu ile Atatürk resmini tamamlayan Ersöz, sıra dışı eserler ortaya çıkarıyor. Ersöz, Kocaeli Kitap Fuarı’nda da kara kalem Atatürk Potresi çizdi. Sadece 3 dakikada ve hiç silgi kullanmadan yaptığı porte ile kendisini izleyenleri hayran bıraktı.

ERTAN ERSÖZ KİMDİR?

1956 yılında Ketence Köyü’nde dünyaya gelen Ersöz, İstanbul Yıldız Sağırlar Okulu’nu bitirir ve daha sonra İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulunundan mezun olur. Okul hayatı ile çizmeye başlayan sanatçı Türkiye çapında ve uluslararası alanda birçok ödül kazanan Ersöz İngilizce biliyor. İki çocuk sahibi olan Ertan Ersöz İzmit Sanat Sokağı’nda resim ve karikatür yapmakta.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz