- Hoşgeldiniz

Kocaeli’ler, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

Kocaeli’ler, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü sitemize 06 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 532 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’ler, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan “Sarıkamış Şehitlerini Anma” yürüyüşü Derince Çınarlıdere’de gerçekleştirildi.

 

DERİNCE ÇINARLIDERE’DE

Rus ordusuyla savaşmaya giderken Kars Sarıkamış’ta şehit düşen binlerce asker tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de anıldı. Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda düzenlenen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü’nde 90 yıl önce yaşanan acı tazelendi. Yürüyüşe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintımar, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Ataç ve Başkan Danışmanı ve Tema Vakfı İl Temsilcisi Nermin Tol de katıldı.

 

YÜZLERCE AĞAÇ DİKİLDİ

Derince Çınarlıdere’de yapılan yürüyüşün ardından katılımcılar yüzlerce yeni ağaç fidanı dikti. “Yaşanılan acıları ve şehitlerimizi asla unutmuyoruz. Bu vatan için büyük bedeller ödedik. Dedelerimizi, şehitlerimizi unutmuyoruz. Şimdi tek amacımız demokrasi ve huzur ortamında kardeşçe yaşamaktır” dedi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz