- Hoşgeldiniz

Kocaeli’de ‘Su Yönetimi’ eğitimi programı yapılacak

Kocaeli’de ‘Su Yönetimi’ eğitimi programı yapılacak sitemize 25 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 162 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkanlığını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) Ekim ayı yönetim Kurulu Toplantısı Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda Kocaeli’de ‘Su Yönetimi’ eğitim programının yapılmasına karar verildi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU BAŞKANLIĞINDA

Beykoz Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Birlik Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Yürütme Kurulu Üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı katıldı.

EĞİTİM PROGRAMLARI YAPILACAK

Toplantıda ilk olarak, Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak, Eylül ayındaki toplantıdan bu güne yapılan faaliyetler, 26 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek Rahmankul Han Anma Programı ve Birliğin, Kasım ayında KKTC’de bulunan üye belediyelere yönelik Kocaeli’de gerçekleştirileceği “Su Yönetimi” ile Kırgızistan’da bulunan üye belediyelere yönelik Şahinbey ve İstanbul’da gerçekleştirileceği “Belediye İştirakleri ve Kentsel dönüşüm” eğitim programlarının içerikleri hakkında bilgi verdi.

GÜZ DÖNEMİNDE ÜÇ BELEDİYECİLİK EĞİTİMİ DAHA

Bilgilendirmenin ardından gündemlerin görüşülmesiyle devam eden toplantıda, bölgesel gelişmeler nedeniyle ülkemizde yaşanan mülteci sorunuyla ilgili duyarlı olunması konusunda Birliğin Türkiye’deki üye belediyelere çağrıda bulunması ve Çanakkale Savaşı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla 2015 yılında yapılabilecekler konusunda araştırmaların sürdürülmesi kararlaştırıldı. Toplantıda, UYEM Güz Dönemi Eğitim programları kapsamında, Aralık ayında “Yerel Yönetimlerde E-Belediyecilik Uygulamaları” konulu bir eğitimin yapılması için çalışmaların başlatılması ve Konya Büyükşehir Belediyesi, Hacılar (Kayseri) Belediyesi, Romanya Mecidiye Belediyesi ve Romanya Valui Lui Traian Belediyesi’nin Birliğe yaptığı üyelik başvurularının uygun görüşle Yönetim Kurulu’na sunulması karara bağlanırken, 2015 yıllık faaliyet planı kapsamında neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişi de yapıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :