- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 08 Mart 2013

Kocaeli Yıldız Karateciler İzmir’den derecelerle döndü

Kocaeli Yıldız Karateciler İzmir’den derecelerle döndü

Karate Federasyonunun faaliyet programında yer alan Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası İzmir’de yapıldı. Üç gün süren şampiyonaya 56 ilden 1700’ün üstünde sporcu katıldı. Altı tatamide yapılan organizasyonda yoğun katılım nedeniyle ikinci gün maçları gece geç saatlere kadar sürdü. Şampiyona birçok sporcuyla katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor karatecileri de elde ettikleri derecelerle, üst yapıda olduğu gibi, alt yapıda da başarıları çıkışını sürdürdü.

MERVE TEKİN BAŞARISINI SÜRDÜRÜ

2000 doğumlu sporculardan 42 kiloda Merve Tekin zorlu rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Altın madalya kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı karatecisi geçtiğimiz yıl da Minikler de Türkiye şampiyonu olmuştu. İkinci kez Türkiye şampiyonluğunu yaşayan yıldız karateci Merve Tekin Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Karate şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkını da kazanmış oldu.

BEŞ KARATECİ SEÇİLDİ

Öte yandan Merve Tekin’in yanı sıra şampiyonada 2001 doğumlu Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un karatecilerinden 35 kiloda komitede yarışan Halit Muhammed Tamyüksel ve 50 kiloda Enes Bulut Türkiye üçüncüsü olarak önümüzdeki günlerde yapılacak olan Karadeniz Ülkeleri uluslararası Karate şampiyonasında ülkemiz adına yarışma hakkını elde etti. Şampiyonada beşinci olan mavi beyazlı yıldız karatecilerden, Mert Raifoğlu, Lütfü Alemdar, Ekrem Altuner Yılmaz’da teknik heyet tarafından Karadeniz Ülkeleri uluslararası Karate şampiyonasına seçildi.

Firmalar kategorisinde bulunan Kocaeli Yıldız Karateciler İzmir’den derecelerle döndü sitemize 08 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 755 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz