- Hoşgeldiniz

Kocaeli Veterinerler Hekimler Odası ve Türk Sağlık-Sen sendikaları yürüdü

Kocaeli Veterinerler Hekimler Odası ve Türk Sağlık-Sen sendikaları yürüdü sitemize 15 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 439 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Veterinerler Hekimler Odası ve Türk Sağlık-Sen sendikaları yürüdü

kocaeli-tabipler-odasi

Merkez Bankası önünde toplanan Kocaeli Tabip Odası, Kocaeli Ezcacılar Odası, Kocaeli Diş Hekimleri Odası, Kocaeli Veterinerler Hekimler Odası ve Türk Sağlık-Sen sendikalarına üye yaklaşık 200 kişiden oluşan gurup sloganlar eşliğinde İnsan Hakları Parkına kadar yürüdü.

Yürüyüşte polisin attığı gaz kapsülü ile yaralanan ve hastanede ölen Berkin Elvan’ın afişi de yer aldı. Sendikalar adına ortak basın açıklamasını ise Tabipler OdasıBaşkanı Kemal Keşmer okudu. Keşmer sağlık çalışanlarının artık mutsuz olduğunu söyleyerek konuşmasına söyle devam etti:

“Sağlık çalışanları bu ülkenin hemen tamamı gibi mutsuzdur. Geleceğinden kaygılıdır, öfkelidir, şiddet sarmalı içinde kalmıştır. Mesleğini hakkıyla yerine getirmediğini, hakkını alamadığını düşünmektedir. Böylesi bir ortamda sağlıktan söz edilemez. Her yer hırsızlık, her yer yolsuzluk, her yer rüşvet, her yerde çürüme kokusu var. Polisin, kafasından vurarak öldürdüğü 14 yaşında bir çocuğumuzun acısı sardı yüreğimizi. Yasını tutmak, gönlünce ağlamak isteyen insanlara dahi izin verilmiyor.

Bir çocuğun yasının tutulmasına izin vermemek insanlığın bittiği yerdir” diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz