- Hoşgeldiniz

Kocaeli plajları bayramda doldu taştı

Kocaeli plajları bayramda doldu taştı sitemize 13 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.167 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli plajları bayramda doldu taştı

Kocaeli  plajları Ramazan Bayramı’nda  turistlerin akınına uğradı. Güney sahillerini aratmayan görüntüler oluştu.

ÖNCE AKRABA ZİYARETİ SONRA PLAJ

Ramazan ayı boyunca oruç tutan vatandaşlar 4 günlük Ramazan Bayramını plajlarda geçirdi. Aile ve akraba ziyaretlerinin hemen ardından plajlara koşulurken en çok ilgi Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer ve Kandıra Cebeci ile Darıca Bayramoğlu Plajlarına gösterildi.

BAŞKAN DA VATANDAŞLARLA BİRLİKTE SERİNLEDİ

Başkan Karaosmanoğlu, bayramın birinci günü kentin batı bölgesine kazandırılan ve yaz sezonu başında açılışı yapılan Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda geçirdi. İkinci gün Mavi Bayraklı Kandıra Cebeci sahiline giden Başkan Karaosmanoğlu vatandaşlarla birlikte serinledi.

 

22 PLAJ VATANDAŞLARA HİZMET VERDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli hizmetlerinden biri de plajlar oldu. Yaz sezonu boyunca 1 milyondan fazla günü birlik turistin ziyaret ettiği 70 kilometre uzunluğundaki Babalı, Dikili, Tuzağzı, Cebeci, Kefken, Kovanağzı, Kumcağız, Kerpe, Sarısu, Seyrek, Bağırganlı sahilleri ile Körfez Kirazlıyalı, ile Başiskele, Kavaklı, İhsaniye, Karamürsel, Dereköy, Ereğli, Ulaşlı, Halıdere, Derince, Yarımca, Tavşancıl sahilleri vatandaşların uğrak yerleri oldu.

 

MAVİ BAYRAKLI ALTINKEMER VE CEBECİ PLAJI

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın çevre ve turizm konusunda belirlediği 32 kritere uyan Karamürsel Altınkemer Halk Plajı ve Kandıra Cebeci Plajı Mavi Bayrak ile onurlandırıldı. Mavi Bayrak almak için yüzme suyu kalitesi, deniz suyu analizlerinin ilanı ile çevre eğitimi ve bilgilendirme gibi kriterlere uygunluk aranıyor. 190 metre uzunluğundaki plajda engelli vatandaşlar için her türlü olanaklar mevcut. Ayrıca cankurtarma ve ilkyardım olanakları mevcut olan plajda 1 adet anfi tiyatro da bulunuyor.

 

KÖRFEZ ESKİ GÜZELLİĞİNE KAVUŞUYOR

Kocaeli’de Karadeniz’de olduğu gibi Marmara Denizi’nde de denize girilebiliyor. Sanayi atıklarının yıllardır kirlettiği Marmara, giderek eski berraklığına, temizliğine kavuşuyor. Deniz uçağıyla denetim yapan, deniz süpürgeleriyle deniz yüzeyindeki çöpleri temizleyen Büyükşehir, atıksu arıtma tesisleriyle de Körfezin kirlenmesine izin vermiyor. Sadece Gebze Atıksu Arıtma Tesisi’ne 67 milyon TL’lik yatırım yapan Büyükşehir, 16 arıtma tesisiyle atıksuların yüzde 98’ini arıtıyor. Hedefe Körfeze ve Karadeniz’e akan suların tamamını arıtmak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz