- Hoşgeldiniz

Kocaeli, KO-MEK ile Okuyor Projesi

Kocaeli, KO-MEK ile Okuyor Projesi sitemize 10 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 874 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli,  KO-MEK ile Okuyor Projesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından startı verilen ‘Kocaeli Halk Üniversitesi KO-MEK’le Okuyor’ projesinin tanıtım programı 12 Mart Salı günü saat 14.00’da Tepeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

İCLAL AYDIN KONUK OLACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen programın konuğu usta oyuncu ve yazar İclal Aydın olacak. İclal Aydın’ın söyleşi ve şiirleriyle katılacağı programda ‘41Bin Kitap 41 Bin Gelecek’ sosyal sorumluluk projesinin de tanıtımı yapılacak.

 

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012-2013 eğitim döneminde başlatılan ‘Kocaeli Halk Üniversitesi KO-MEK’le Okuyor’ projesiyle daha çok kişiye kitap okuma alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor. Toplumsal gelişmeye yönelik hazırlanan proje kapsamında tüm KO-MEK kurs merkezlerinde anketler yapılarak kursiyerlerin okumak istedikleri kitaplar belirlendi. Kursiyerlerin isteklerine göre temin edilen kitaplar 12 Mart Salı günü gerçekleştirilecek olan programla kursiyerlere dağıtılmaya başlanacak.

 

41 OKULA KÜTÜPHANE YAPILACAK

Öte yandan projeyle birlikte bağışlanan kitaplarla kütüphanesi olmayan 41 okulun kitap ihtiyacı da karşılanarak kütüphaneleri oluşturulacak. 41 Bin Kitap 41 Bin Gelecek sloganıyla yürütülen çalışma neticesinde elde edilen kitaplar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı’nda okul müdürlüklerine teslim edilecek.

 

5 BİN KURSİYER AYNI ANDA OKUYACAK

‘41Bin Kitap 41 Bin Gelecek’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 5.’si düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarında KO-MEK kurslarında eğitim gören 5 bin kursiyer toplu okuma gerçekleştirecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz