- Hoşgeldiniz

Kocaeli Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı

Kocaeli Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı sitemize 13 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 540 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 5. Kitap Fuarı’nda yer alan Kırgız Çadırı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kırgızistan Kültür Bakanı Sultan Raev, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından açıldı. Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini ileten Kırgız Bakan Raev, kendi yazdığı kitabı imzalayarak hediye etti.

KIRGIZ KÜLTÜRÜ ANLATILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği Kitap Fuarı’nda Kırgızistan kültürünün anlatıldığı ve Kırgızistan’ın dünyaca ünlü yazarlarından Cengiz Aytmatov’un anıldığı Kırgız Çadırı büyük ilgi gördü. Bakan Ergün, Kırgız Bakan Raev, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Kırgız Çadırı’na fuarı ziyarete gelenler de ilgi gösterdi. Çadırın açılışında AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker ile AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek de hazır bulundu.

 

KIRGIZ HEYET TEŞEKKÜR ETTİ

Kırgız Bakan Raev ile Cengiz Aytmatov’un kız kardeşi Rosa Aytmatova’nın da aralarında yer aldığı heyet, Bakan Ergün ve Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine ve ülkelerinin kültürüne gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Bakan Raev, Kırgız Çadırı’nda Bakan Ergün, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu’na Kırgız kültürüne yönelik bilgiler aktardı.

 

BAKAN RAEV KİTABINI İMZALADI

Başkan Karaosmanoğlu ile konuk Bakan Raev, daha sonra 5. Kitap Fuarı’nın stantlarını dolaştı. Kırgız Bakan Raev, Avrasya Yazarları standında Başkan Karaosmanoğlu’na kendisinin yazdığı ve kısa süre önce ülkemizde yayınlanan ‘’Haftanın 5. Günü’’ isimli kitabını imzalayarak hediye etti. Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, stantları ziyaret ederken bir söyleşi için fuara katılan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ile bir araya geldi. Prof. Yalçıntaş, Büyükşehir’in düzenlediği 5. Kitap Fuarı’na yönelik övgülerini dile getirdi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz