- Hoşgeldiniz

Kocaeli Kent bayramlaşması Perşembe günü Dolphin’de

Kocaeli Kent bayramlaşması Perşembe günü Dolphin’de sitemize 06 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 789 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Kent bayramlaşması Perşembe günü Dolphin’de

Kocaeli, bir bayramlaşma organizasyonunda daha bir araya geliyor. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşları birlik ve beraberlik ayının taçlandığı günde bayramlaşma programında buluşuyor. Bayramın birinci günü 8 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’te Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

2000 KİŞİLİK İKRAM YAPILACAK

Öte yandan renkli bir bayram kutlaması için tüm hazırlıklar yapılıyor. Törende hoş geldin ikramı olarak çikolata, kolonyanın yanısıra bayramlaşmanın ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2000 kişilik etli pilav, ayran, tatlı, çay, su ve İzmit’in tarihten gelen lezzeti, pişmaniye ikramı yapacak.

PROTOKOL KONUŞMLARIYLA SON BULACAK

Konuşmacı olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve STK’lar adına Kent Konseyi Başkanı halka hitap edecek. Daha sonra geleneksel bayram hatırası fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erecek. Her hangi bir olası aksiliğe karşı tören boyunca alanda itfaiye, cankurtaran, polis ve zabıta hazır bekleyecek.

FARKLI KESİMLER KUCAKLAŞIYOR

Kocaeli’de geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kent Bayramlaşması, kentin bürokratını, siyasetçisini, vatandaşını ve kentin ileri gelenlerini tek çatı altında buluşturuyor. Farklı görüşleri kucaklaştırmak Kent Bayramlaşması’nın en önemli özelliğinin başında geliyor. Kocaeli’de geleneksel olarak her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları’nda gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması kentte kardeşlik duygularını hâkim kılıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz