- Hoşgeldiniz

Kocaeli kara teslim olmadı

Kocaeli kara teslim olmadı sitemize 19 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 284 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlimizde etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri başta ana arterler olmak üzere yol açma ve tuzlama çalışması yapıyor. Büyükşehir ekipleri toplam 315 personel 160 araçla yolların kar yağışından kapanmaması için 24 saat boyunca görev yapıyor. Ekipler ayrıca don olaylarının önüne geçmek amacıyla şehrin önemli noktalarında 24 saat boyunca tuzlama araçları ile nöbet tutuyor.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI

İlimizde etkisini gösteren kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, trafik akışının aksamaması için gerek ana arterlerde gerekse köy yollarında aralıksız olarak yapılan çalışmalarla karın yolları kapatmasına ve tuzlama işlemleriyle yolların kayganlaşmasına engel oldu. Umuttepe Hastanesi güzergâhı, Gündoğdu Konutları, Radar Yolu, Kuruçeşme Irak Konutları, Santral yokuşu ve Kuruçeşme TOKİ Konutları’nda ve ilçelerde birçok noktada ekipler, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için çalışma yaptı.

EKİPLER 24 SAAT BOYUNCA ÇALIŞTI

Kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama yapan ekipler Rotatif, unimod, botcat grayder, tuzlama ve pikaptla karla mücadele ediyor. Yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için 24 saat görev yapan ekipler, Kocaeli genelinde ana arterler başta olmak üzere köy yollarında da devamlı çalışma yapıyor. Yoğun kar yağışı şehir merkezinde yaklaşık 10 santimetreye ulaşırken karla mücadele ekipleri yolların açık olmasını sağladı.

KÖY YOLLARI DA AÇIK

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tüm köy yollarında kar küreme çalışmaları yapıldı. İl genelindeki tüm köy yollarında trafik akışı sağlanırken ekipler çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Büyükşehir tarafından köy muhtarlarına kışın yolların kardan kapanmasını önlemek için 33 adet bıçaklı traktör verilmişti. Bıçaklı traktörlerde köy yollarının kapanmaması için kar küreme çalışmalarında bulundu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :