- Hoşgeldiniz

Kocaeli Kağıtsporlu Judocuların Grand Prix başarısı

Kocaeli Kağıtsporlu Judocuların Grand Prix başarısı sitemize 01 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 685 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Kağıtsporlu Judocuların Grand Prix başarısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsopr Külubü’nün iki sporcusu, Samsun’da bu yıl ikincisi düzenlenen Judo Grand Prix müsabakalarında aldıkları bronz madalya ile Türkiye ve Kocaeli’ne gurur yaşattı.

DÜNYA JUDOSU’NUN EN ÖNEMLİ ORGANİZASYONU

Dünya Judosunun en önemli organizasyonları arasında gösterilen ve Samsun’da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Grand Prix müsabakaları tamamladı. Türkiye Grand Prix’yi 3 madalya ile bitirdi. Bu madalyaların ikisini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu judoculardan Sümeyye Akkuş ve Hasan Vanlıoğlu elde etti.

SÜMMEYE İTALYAN RAKİBİNİ MAĞLUP ETTİ

Sümmeye Akkuş ilk turda Kırgız sporcu Zhanalieva Aizaada, ikinci turda Alman sporcu Kraus Kay’ı yendi. Sümmeye, yarı final ise Rus sporcu Dolgova İrina’yı mağlup etti. 3. lük maçında İtalyan rakibi Valentina Moscatt’ı yenen Sümeyye, Samsun Grand Prix’de 48 kg bronz madalya kazandı.

HASAN GURUR YAŞATTI

Kağıtsporun diğer judocusu Hasan Vanlıoğlu ise ilk turda Olimpiyat şampiyonu Gürcü Lasha Shavdatuashvili, ikinci turda Rus sporcu Iartchiv Denis’i, üçüncü turda ise İsveç’li rakibi Macias Tommy’i yendi. Vanlıoğlu, yarı finalde şansız bir şekilde Azeri Orujov Rustam’a yenildi. Hasan 3. lük maçın ise Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Soroko Volodymyr ‘ı yenerek 73 kg bronz madalyanın sahibi oldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz