- Hoşgeldiniz

Kocaeli İtfaiyesi Kahramanmaraş’a örnek olacak

Kocaeli İtfaiyesi Kahramanmaraş’a örnek olacak sitemize 12 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 283 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

29 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte yetki sınırları il sınırına kadar genişleyen Kahramanmaraş İtfaiyesi, yeniden yapılanma aşamasında Kocaeli İtfaiyesi’nin uygulamalarını incelemek üzere ilimize bir ziyaret gerçekleştirdi. 2 günlük ziyaret kapsamında ilimizde misafir edilen Kahramanmaraş İtfaiyesi yetkilileri, Kocaeli İtfaiyesi yapılanma şekli, itfaiyenin aldığı eğitimler, tesis ve işletmelerin açılış safhasında yangın güvenliği konusunda yapılan denetim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

KOBİTEM ALANINI GEZDİLER

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkililerinden Akom Önleme ve Eğitim Şube Müdürü İbrahim Çataltaş, Eğitim Amiri Mehmet Palabıyık ve İtfaiye Eğitmeni Nimetullah Aksoy’dan oluşan bir heyet, Kocaeli itfaiye Daire Başkanlığı’na inceleme ziyaretinde bulundu. Heyete, Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi(KOBİTEM) gezdirilerek itfaiyenin yapılanma şeklinden bahsedildi.

BİLGİLER VERİLDİ

Misafir yetkililere, eğitim alanında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi. Tesis ve işletmelerin proje ve açılış safhalarında ve sonrasında gerçekleştirilen denetim faaliyetleri anlatıldı. Bu işlemler için geliştirilen yazışma ve formlar ile personelin organizasyonu hakkında bilgi verildi.

KOCAELİ İTFAİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Kahramanmaraş itfaiyesi yetkileri, Kocaeli itfaiyesinin örnek alınacak birçok yönünü tespit ettiklerini ve bunları kendilerinin de uygulamaya çalışacaklarını belirterek 2 gün süren inceleme ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini ve misafirperverlikleri sebebiyle Kocaeli İtfaiyesi’ne teşekkür ederek ilimizden ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :