- Hoşgeldiniz

Kocaeli İlk öğretmen Okulu Mezunları Buluştular

Kocaeli İlk öğretmen Okulu Mezunları Buluştular sitemize 18 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 2.053 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli İlk öğretmen Okulu Mezunları Buluştular

Kocaeli İlk öğretmen Okulu 1974-75-76-77 mezunları öğretmenleri ve arkadaşlarıyla mezuniyetten 40 yıl sonra ilk kez bir araya geldiler.

kocaeli-ogretmen-okulu

Mezunlardan İLKSEV ÜLKÜ KURAL’ın önderliğinde sosyal medyada başlatılan hareket,aralarında kurdukları komite ile 16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 166. yıl dönümünde büyük buluşma gerçekleştirdi. Gülümser Ayhan ve Semahat Gün ‘ün sunuculuğu üstlendiği proğram Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç eden öğretmenler ve arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

 

ilksev-ogretmen

Tertip komitesi Başkanı ,İlksev Ülkü Kural’ın konuşmasında “öğretmenlerine , arkadaşlarına ve bu etkinliği düzenlemek için attığı adımda yanında olan; ekip arkadaşları Gülümser AYHAN- Emel ÖNEY -Kemal EKİNCİ- Canan CİBELİK -Songül GÜRAY-Hüseyin NAMAZCI- Rıdvan DOĞAN- Semahat GÜN-Nesibe ŞENGEÇ ‘e teşekkür etti. Bunun ardından Hüseyin Namazcı ,Komite ve okul arkadaşları adına kendi yaptığı bir yağlıboya tabloyu İlksev Ülkü Kural’a hediye etmesi ayrı bir güzellikti.

ilksev-hoca

“Ertugrul Dirlik öğretmen, Degerli öğretmen arkadaşlarımızla ve cok degerli genc hanım ve erkek öğrencilerimizle birlikte unutulmaz güzellikte anlar yaşadık. Zaman zaman göz yaşlarımızı engelleyemedik.Cok duygulandik,cok sevinç duyduk.Çok eğlendik,cok ilgilendik birbirimizle,ne güzel,güzel marşlarımızı gür sesle hep birlikte söyleyebildik. Çok mutlu olduk. Bu etkinliği düzenleyen arkadaslara gercekten cok teşekkür ederiz.Onlari kutluyorum. Katılan bütün arkadaslara saglıklar ve mutluluklar diliyorum dedi.

emekli-ogretmenler

Hazırlanan sahnede, öğretmenlerine çiçek buketleri verilmesi ile çok duygulu dakikalar yaşandı. Öğretmen ve öğrencilerin gözleri sürekli nemli idi. Zaman zaman gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. İlksev Ülkü Kural’ın hazırladığı okul yıllarından fotoğraflardan derlenen sinevizyon gösterisi yapıldı. “Benim Adım Öğretmen Bana Emanet Vatan” şarkısı çok ilgi gördü. Birlikte yenen yemeğin ardından öğretmenlerin ve okul arkadaşlarının söz alıp anılarını paylaştığı çok özel gün ellerinde bayraklarla hep birlikte okudukları “Öğretmen Marşı ” ile bitti.

Bu toplantıları gelenek haline getirmek üzere söz verip ayrıldılar…

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz