- Hoşgeldiniz

Kocaeli Fuarı 48. Yaşında

Kocaeli Fuarı 48. Yaşında sitemize 04 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 520 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Fuarı 48. Yaşında

Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı, dün düzenlenen törenle 48. kez açıldı. Soma Maden Ocağı Faciası sebebiyle ünlü şarkıcı Gülşen’in açılış konseri ve hava muhalefeti nedeniyle de her yıl geleneksel olarak yapılan açılış korteji iptal edildi.

PROTOKOL BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Kocaeli’nin en büyük eğlence merkezi olarak hizmet veren Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı düzenlenen törenle 48. kez kapılarını açtı. Törene Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Park Lunasan İşletmecisi Mustafa Pehlivan, Kocaeli Fuar Müdürü Feyzi Utaş ve vatandaşlar katıldı.

KAZAK SİRKİ NEFES KESTİ

Törende ilk olarak Halk Eğitim Merkezi Folklör ekibi Trabzon yöresi oyunlarıyla sahne aldı. Fuarın açılışı için Kocaeli’ye gelen Kazakistan Devlet Sirki ekibiyse inanılmaz gösterileriyle nefesleri kesti. Kafeslerde tutulan kaplan ve ayılar vatandaşların ilgi odağı oldu. Sirk ekibinin 1-22 Haziran tarihleri arasında fuar içerisinde gösterilerine devam edeceği bildirildi.

2 MİLYON ZİYARETÇİNİN ÜÇTE BİRİ ŞEHİR DIŞINDAN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yetenek Sizsiniz yarışmasının finalistlerinden Work Out grubu heyecan dozu yüksek bir akrobasi gösterisine imza attı. Törenin açılış konuşmasını Kocaeli Fuar Müdürü Feyzi Utaş gerçekleştirdi. Soma Maden ocağı Faciası nedeniyle buruk bir açılış gerçekleştirdiklerini dile getiren Utaş, faciada hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet diledi. Utaş, “Geçen yıl fuarımızı 2 milyon kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerimizin yüzde 35’i şehir dışından gelen misafirlerimizdi. Bu yıl bu rakamın daha üstüne çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER

Fuarın açılış kurdelesini protokol üyeleri hep birlikte kesti. Tüm protokol üyeleri, fuarın 48. yılının Kocaeli için büyük başarılar getirmesini temenni etti, ardından fuar alanını gezdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :