- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir’den Yeni Üniversitelilere Rehberlik

Kocaeli Büyükşehir’den Yeni Üniversitelilere Rehberlik sitemize 01 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 363 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir’den  Yeni Üniversitelilere Rehberlik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere yol gösterecek. Tanıtım stantları kuracak olan Büyükşehir, onların ihtiyaçlarını karşılayacak. 2 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan ve 6 Eylül akşamına kadar sürecek olan kayıt süresince devam edecek rehberlik hizmeti 5 gün boyunca öğrencilere yol gösterecek.

ÖĞRENCİLER KENTE GELMEYE BAŞLADI

Geçtiğimiz aylarda yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı sonucuna göre Kocaeli Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerini kazanan öğrenciler kente gelmeye başladı. Yeni üniversitelilerin zorluk yaşamamaları ve rahat bir şekilde kayıtlarını yaptırarak kente adapte olmalarının sağlanması için Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi 5 gün boyunca çalışma yapacak.

ÇAĞRI MERKEZİ ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulu olan Çağrı Merkezi 7/24 öğrencilerin sorularına cevap verecek. 444 11 41 numaralı Çağrı Merkezi hattını arayan öğrencilere kayıttan ulaşıma, barınmadan sağlığa kadar yüzlerce konuda anında bilgi verilecek.

UMUTTEPE VE ARSLANBEY’E ÜCRETSİZ SEFER

Öte yandan Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Umuttepe Kampüsü’nde kurulacak olan stantlar öğrencilere yol gösterilecek. Öğrenciler ayrıca otogardan Umuttepe Kampüsü ve Arslanbey Yerleşkesi’ne belediye otobüsleriyle ücretsiz olarak taşınacak.

PİŞMANİYE, ÇAY VE SU İKRAMI

Büyükşehir, her sene olduğu gibi otobüs terminali ve Umuttepe Kampüsü’ne kurulan stantlar ile öğrencilere çeşitli konularda yol gösterecek. Şehir dışından gelen öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek olan Büyükşehir’e bağlı Gençlik Hizmetleri Merkezi’ne bağlı görevliler tarafından Kocaeli’yi tanıtan broşür ve rehberler verilecek. Kente gelen öğrencilere pişmaniye, çay ve su ikramında bulunacak olan Kocaeli Üniversitesi öğrencisi görevliler yeni arkadaşlarına rehberlik edecek.

KAYITLAR BİTENE KADAR ÜCRETSİZ ULAŞIM

Üniversite öğrencileri 6 Eylül Cuma gününe kadar Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Umuttepe Kampüsü’ne ve Arslanbey Yerleşkesi’ne ücretsiz olarak taşınacak. Sabah saat 08.00’de başlayıp kayıtların devam ettiği saate kadar sürecek olan ücretsiz ulaşım hizmetinde her yarım saatte karşılıklı seferler gerçekleşecek.

ULAŞIMLA İLGİLİ BİLGİLER VERİLECEK

Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri ayrıca Kent Kart hakkında öğrencilere bilgilendirmelerde bulunacak. Yetkililer Kent Kart başvuru noktaları, şartları gibi bilgileri vererek öğrencilerin sorun yaşamasının önüne geçecek.

UMUTTEPE’DE ÖĞRENCİ KARTI MASASI KURULACAK

Kocaeli genelinde öğrenim gören öğrencilerin öğrenci indiriminden faydalanmaları için Öğrenci Kent Kart almaları gerekiyor. Öğrenciler, bu amaçla Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu kantininde kurulan öğrenci seyahat kartları masasından Kent Kartlarını alabilecekler. Öte yandan Kent Kart için İzmit Kocaeli Fuar Alanı içersindeki Ulaşım Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Bürosu veya Gebze’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Hizmet Binası bürolarına da başvurulabiliyor. 1 adet fotoğraf ve üniversiteden kayıt sonrası verilen okul giriş kartı, 10 TL kart basım ücreti ile Öğrenci Kert Kartı alınabiliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz