- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir’den hasta yakınlarına misafirhane

Kocaeli Büyükşehir’den hasta yakınlarına misafirhane sitemize 18 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 671 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir’den hasta yakınlarına misafirhane

Büyükşehir evi olmayan evsizleri barındırırken artık, kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınlarına da barınma imkânı sunmaya başlıyor.

BÜYÜKŞEHİR SOSYAL HİZMETİ ÖNEMSİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 kart, annelere süt, evde bakım hizmeti, ambulans nakil hizmeti, engellilere destek gibi hizmetlerine yeni bir sosyal hizmet daha ekledi. Büyükşehir bu kez Kocaeli’ndeki hastanelerde tedavi gören hastası için il dışından refakatçi olarak gelen misafirlere barınma hizmeti sunmaya başladı. Bu hizmetle birlikte Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmete verdiği önemi bir kez daha göz önüne serdi.

YENİ BİNA DAHA MODERN

Büyükşehir Belediyesi 2005 yılında kullanıma açılan Çınarlı mevkiinde bulunan Barınma ve Sosyal Yardım Merkezi’nde evsizlere ve gariplere barınma imkânı sunmaya devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Barınma Merkezi buradan Kuruçeşme Fatih Mahallesi Mehtap Sokak’taki daha önce misafirhane olarak kullandığı üç katlı modern binaya taşındı. Evsizlerin barınma ihtiyacını buradan sürdürecek olan Büyükşehir, merkezin 3. Katını hasta yakınlarına tahsis etti.

KOCAELİ DIŞINDAN GELENLERE DE BARINMA

Barınma merkezi’nin ilk iki katını kalacak yeri olmayan evsizler kullanmaya devam ediyor. Evsiz ve gariplere barınmanın yanı sıra üç öğün yemekle birlikte giyinme ve sağlık ihtiyaçları da karşılanıyor. Merkez, 52 yatak kapasiteli ve yemekhanenin de bulunduğu 3. katında sadece hasta ve hasta yakınları kalabiliyor. Çeşitli nedenlerle yardıma muhtaç duruma düşmüş ve asgari seviyede hayatını sürdürmekten aciz durumdaki vatandaşların yanı sıra Kocaeli dışından veya uzak ilçelerden tedavi olmak amacıyla gelen, geçici süreli barınma ihtiyacı olan, kalacak yeri olmayan, ekonomik gücü yetersiz olup yoksulluk içinde bulunan kişiler Barınma Merkezi’nden geçici süreyle hiçbir ücret ödemeden yararlanabiliyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ TESPİT EDİLİYOR

Kocaeli’ndeki hastanelerde görev yapan sosyal hizmet uzmanları tarafından ihtiyaç sahip olduğu tespit edilen ve Büyükşehir’in sosyal yardım komisyonu tarafından da onaylanan hasta ve yakınları konaklama hizmetinden yararlanabiliyor. Kişiden kabul edilmesi halinde; nüfus cüzdanı, hastane sevk evrağı ve ilgili hastanede tedavi gördüğüne dair rapor isteniyor. Tıpkı barınma merkezinde olduğu gibi kişinin temel ihtiyaçları da karşılanıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz