- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir’den Cumhuriyet Konseri

Kocaeli Büyükşehir’den Cumhuriyet Konseri sitemize 31 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 473 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir’den Cumhuriyet Konseri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümünü münasebetiyle Cumhuriyet Konseri düzenledi. Doğudan batıya kuzeyden güneye tüm bölgeleri kapsayan bir repertuarın olduğu konserde yaşı 90’ı aşkın Kocaelililer tarafından Cumhuriyet Pastası kesildi. Konsere gelen Kocaelililer parçalara bayrakları ile eşlik ederken muhteşem görüntüler ortaya çıktı.

 

KONSERE İLGİ BÜYÜK OLDU

SDKM’de gerçekleştirilen konsere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Güntekin Görüm, Büyükşehir Başkan Danışmanı Nermin Tol, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşldal, sivil toplum kuruluşları, gazi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKALIM

Ay yıldızlı bayrakların ellerde sallandığı konserde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Cumhuriyetin bir devletin özgürlüğünü yansıttığını dile getirerek “ Üzerinde yaşadığımız vatan toprağımız için, bağımsızlığımız için binlerce şehit verdik. Şu anda özgürce yaşıyorsak kanlarını döken şehitlerimize, gazilerimize borçluyuz. Cumhuriyetimizi şimdi de bizler koruyoruz. Bizim de bu bilinçle ülkemizi korumamız, birlik olmamız lazım. “ ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE’NİN PARÇALARI SESLENDİRİLDİ

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Cumhuriyet konserinde 20 kişilik orkestra eşliğinde Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı eğitmenleri Türk Sanat ve Türk Halk Müziği eserlerini seslendirildi. Doğudan batıya kuzeyden güneye tüm bölgeleri kapsayan eserlerin icra edildiği konserde Atatürk’ün sevdiği şarkılarda söylendi. Konservatuvar halk dansları eğitmenleri koreografileriyle geceye renk kattı.

 

PASTA KESİLDİ

Konserde Cumhuriyet Pastası da kesildi. Yaşları 90 olan Kocaelililer ile sahneye çıkan Başkan Karaosmanoğlu pastayı birlikte kesti. Vatandaşlar konser sonunda memleketim şarkısını birlikte seslendirdi. Ay yıldızlı bayrakları ile memleketim parçasını söyleyen vatandaşlar muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz