- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Pazar günü başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Pazar günü başlıyor sitemize 17 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 529 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

 

Kocaeli Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Pazar günü başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı sahillerinde gerçekleştireceği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı 18 Ağustos Pazar yüzülecek. İlk yarış Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek. Yarışa, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Yarışmada dereceye girenler, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Bayraklı plajı olan Cebeci’de gerçekleştirilecek olan yarış 10.00’da başlayacak. Startın aynı anda verileceği Kandıra Cebeci Yarışı, tüm kategoriler için bin metrede yüzülecek.

12 KATEGORİDE YAPILACAK

Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Bu 6 farklı yaş kategorileri de bay ve bayan olarak ayrı ayrı değerlendirilecek. Toplamda 12 kategoride gerçekleşmiş olacak yarışlarda tüm sporcuların dereceleri tek tek belirlenecek.

 

Büyükşehir Belediyesi il içi ve il dışından gelen sporcu ve sporcu yakınları için özel otobüsler kaldıracak. Yarış sabahı 07:30’da İzmit merkezdeki Perşembe Pazarı içinden otobüsler kaldırılacak. Yüzücü ve yakınları madalya töreni sonrası tekrar İzmit merkeze bırakılacak.

 

Büyükşehir Belediyesi, mavi bayraklı plajda gerçekleştirilecek yarış sırasında sürpriz gösteriler gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediye Bandosu Madalya Töreni ile birleştirilen bir gösteri sunacak. Yarış, geçiş töreni ile sona erecek.

 

Yarış boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Yarış süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ve Zabıta da görev başında olacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile 14 zodyak tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz