- Hoşgeldiniz

KOCAELi BÜYÜKŞEHiR “HAYVANLARA SAHİP ÇIKIYORUZ”

KOCAELi BÜYÜKŞEHiR “HAYVANLARA SAHİP ÇIKIYORUZ” sitemize 08 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 369 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KOCAELi BÜYÜKŞEHiR “HAYVANLARA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Yakında sıcak yuvaları olacak

Büyükşehir Belediyesi, yaşamın bir parçası olan sokak hayvanları için Kandıra’da 170 dönüm alan üzerinde rehabilitasyon ve doğal yaşam merkezi kuruyor. Çalışmaların hızla sürdüğü inşaat alanını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı denetledi.

 

Bakım Merkezini inceleyen Genel Sekreter Ersin Yazıcı, “Sokak hayvanlarına sahip çıkmak da bizim görevimiz. Bu büyük alanda hayvanların tedavi edileceği modern üniteler yer alacak. Hayvanlar sağlıklı ortamlarda rehabilite edilerek doğal hayatlarına bırakılacak” dedi. Genel Sekreter Ersin Yazıcı’ya inceleme sırasında Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Mustafa Çöpoğlu da eşlik etti.

 

TAM DONANIMLI TESİS

Tam donanımlı olarak hizmet verecek olan bakım merkezi Kandıra’da Cezaevi’ne yakın bir bölgede 170 dönüm alan üzerine kuruluyor. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar bu merkezde iyileştirilecek. Merkezde üç adet postoperatif (ameliyat sonrası binası), birer adet ameliyathane, karantina odası, uyuz ünitesi, işçi binası ve kafeterya binası yer alacak.

 

SAĞLIK BİRİMLERİ DE OLACAK

Ameliyathanede ise ilk kabul, troller odası, mama odaları, 40 adet müşahede kısmı, veteriner hekim, röntgen, yıkama ve kurutma, ecza ve operasyon odaları ile hayvanlar için bahçeler bulunacak. Bina içerisinde zeminler ve duvarlar seramik kaplama olacak.

 

 

Son Güncelleme : 07.12.2013 13:31:22

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz