- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı sitemize 08 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 689 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı

İlginç deneylerin, elektronik devre, robot gibi bilime dayalı atölye çalışmalarının yapıldığı Büyükşehir standına öğrenciler adeta akın etti.

 

FARKLI DENEYİMLER KAZANDILAR

Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi(BTK) bilime merak uyandıran çalışmaları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Çocukları bilim ile tanıştıran hizmetleri ile dikkat çeken Bilim Merkezi şimdi de Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. 3-5 Mayıs günlerinde yapılan şenlikte bilime yönelik stantlar kurularak katılımcılara farklı deneyimler kazandırıldı.

ROBOT YAPTILAR

Şenlik boyunca Büyükşehir Bilim merkezi standında bilim meraklıları ve çocuklar ile çeşitli deneyler yapıldı. Oldukça heyecanlı dakikaların yaşandığı uygulamalarda köpük şov ve sıvı azot gibi çocukların ilgisini çekecek deneyler yapıldı. Öte yandan robotik ve mekatronik atölyesinde öğrenciler kendi robotlarını yapma imkanı buldu. Elektronik atölyesinde elektronik devreler de yapan çocuklar kendilerini geliştirdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz