- Hoşgeldiniz

Kocaeli bir sanayi ve turizm kentidir

Kocaeli bir sanayi ve turizm kentidir sitemize 18 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 424 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli bir sanayi ve turizm kentidir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile beraberindeki heyeti kabul etti. Turizm Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin sanayi kenti olduğu kadar, kültür ve turizm kenti de olduğunu vurguladı.

TURİZM HAFTASI ZİYARETİ

Turizm Haftası nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Zamburkan’a ilimizdeki otellerin yöneticileri ve ilgili kurumların temsilcileri eşlik etti. Heyeti misafir eden Başkan Karaosmanoğlu, sanayi, ulaşım ve ticaret kenti olan Kocaeli’nin aynı zamanda kültürel yönü ve turizm potansiyeliyle de ön plana çıktığını söyledi.

OTELLERİN SAYISI HIZLA ARTIYOR

Doğal güzelliklerin yanı sıra İzmit Körfezi’ni çevreleyen sahilleri, kayak merkezi olan Kartepe’si, Karadeniz sahilleriyle aynı zamanda bir turizm cenneti konumundaki Kocaeli’nin bu yönüyle de anılması için önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Son yıllarda Kocaeli’nde otellerimizin sayısının ve kalitesinin hızla artması, yaptığımız çalışmaların sonuç verdiğinin göstergesidir. Yaz aylarında Sekapark, Marmara’nın etkinlik merkezi olmaktadır. Mavi Bayraklı plajıyla İzmit Körfezi, tatilcilerin gözbebeği konumuna gelmiştir. Restorasyonunu yaptığımız tarihi eseler de kentin kültürel varlığına önemli katkılarda bulunmaktadır’’ ifadesini kullandı.

SANAYİ İLE TURİZM BİR ARADA

Kocaeli’ndeki doğal yürüyüş yollarına yenilerini kattıklarını, kenti mesire alanlarıyla donattıklarını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, yaz-kış ayrı güzellikleriyle bir turizm cennetidir. Aynı zamanda çok sayıda etkinliğe de ve sahipliği yaparak kültürel hayatı da canlı tutmaktadır. Biz Kocaeli’de sanayiyi çevreye, çevreyi de sanayiye feda etmedik. Böylece sanayi ile turizmin bir arada olabileceğini kanıtladık’’ şeklinde konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz