- Hoşgeldiniz

Kocaeli Bilim Akademisi başvuruları sona eriyor

Kocaeli Bilim Akademisi başvuruları sona eriyor sitemize 20 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 560 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Bilim Akademisi başvuruları sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin genç nesillere bilimi sevdirmek amacıyla kurduğu Kocaeli Bilim Merkezi, yaz aylarında da çalışmalarına devam edecek. “Eğlenceli Bilim Akademisi” adı altında küçük bilim adamları yetiştirileceği program için son başvuru tarihi 21 Haziran Cuma.

1 İLE 8. SINIF ARASINDAKİ ÖĞRENCİLER

Eğlenceli Bilim Akademisi’nden 1ile 8. sınıf arasındaki öğrenciler yararlanacak. Bilim Akademisinde, öğrenciler yaparak yaşayarak öğreneceği atölyelerde, bir hafta sürecek olan etkinliklerde her gün farklı bir atölyede çalışma ve deney yapma imkânı bulacaklar.

BİLİM MERKEZİNDE NELER YAPILACAK

Öğrenciler, Elektrik-elektronik atölyesinde basit devre elemanları tanıyıp kendi devrelerini kuracak, mekatronik ve robotik atölyesinde kendi robotlarını tasarlayacaklar. Fizik atölyesinde basınçla ilgili deneylerde hem eğlenecekler hem de öğrenecekler. Biyoloji atölyesinde, böcekleri inceleyip kendi kan gruplarını tespit edecekler. Kimya atölyesinde ise kuru buz ile maddenin hallerini farklı deneylerle öğrenecek, kimyasal tepkimeleri ilginç deneyler tasarlayıp kendileri gerçekleştirecekler.

BAŞVURULAR 10-21 HAZİRAN’DA

Eğlenceli Bilim Akademisi için öğrencilerin başvurularını, 10-21 Haziran tarihleri arasında şahsen, Kocaeli Bilim Merkezi’nin Cumhuriyet Mahallesi Lale sok No. 4 Plaj Yolu adresine yapmaları gerekiyor. Başvuru öncelikli olup sınırlı sayıda öğrenci Bilim Akademisi’ne katılabilecek. Eğlenceli Bilim Akademisi 24-28 Haziran tarihleri arasında 1-4. sınıf öğrencilerine, 1-5 Temmuz tarihleri arasında 5-8. sınıf öğrencilerine yönelik atölye çalışmaları yapılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz