- Hoşgeldiniz

Kocaeli Belediyesi Konservatuvar sınavları için kayıtlar başladı

Kocaeli Belediyesi Konservatuvar sınavları için kayıtlar başladı sitemize 17 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 791 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Kocaeli Belediyesi Konservatuvar sınavları için kayıtlar başladı

. 14-15 Eylül tarihlerinde yapılacak sınavlara katılmak isteyen öğrencilerin 29 Ağustos Çarşamba gününe kadar başvurularını yaptırmaları gerekiyor.

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin Eylül ayında yapılacak sınavları için başvuru süresi başladı. 14-15 Eylül tarihlerinde yapılacak sınavlara katılmak isteyen öğrencilerin 29 Ağustos Çarşamba gününe kadar sınava giriş başvurularını yaptırmaları gerekiyor.

 

 

Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin başvuruları Kocaeli Fuarı içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’ne yapılacak. Başvurular sırasında öğrencilerin yanlarında 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanlarını bulundurmaları gerekiyor.

 

 

Sınavlar, konservatuarın Türk Sanat Müziği( Ud, ney, k. kemençe, kanun, tanbur), Türk Halk Müziği (Bağlama, kaval, Karadeniz kemençe) Batı Müziği (Piyano, çello, keman, bateri, yan flüt, k.gitar, viyola, basgitar, klarnet), Şan, Bale, Tasavvuf Korosu ve Halk Oyunları bölümlerinde açılacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ise resim, çocuk resim, hat, tezhip, heykel ve seramik branşlarında sınav açacak. Ayrıca bu yıl açılan Çini Bölümüne de sınavla öğrenci alınacak. Öğrenciler bölümlerin yaş aralıklarına uygun branşlarına kayıt yaptırarak bu branşlarda sınava girecek.

 

NELERE BAKILACAK?

Sınavlarda öğrencilerin tek, çift ses ile ritim ve melodi yeteneklerine bakılacak. Bale ve Halk Oyunları Bölümleri’nin sınavlarında esneklik yeteneği dikkate alınacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki sınavlarda ise çizim vuruşlarındaki yetenek göz önünde bulundurulacak.

 

 

Konservatuarda yeni eğitim dönemi 23 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Konservatuvarda bu yıl Batı, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Musikisi, Halk Oyunları ve Bale Bölümleri’nin ilgili branşlarında eğitim verilecek. Branşlardan, 5 ile 55 yaş arasındaki farklı yaş grupları yararlanabilecek. Ayrıca yine Konservatuvar bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde de resim, seramik, ebru, hat ve tezhip ve Çini branşları yer alacak.

 

 

Öte yandan konservatuvar sınavlarına hazırlık anlamı taşıyan kursların ikinci kuru da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nün Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki Konservatuvar Binası’nda süren dersleri, konservatuvarın deneyimli eğitmenleri veriyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz