- Hoşgeldiniz

KO-MEK’ten kendi işini kurmak isteyenlere fırsat

KO-MEK’ten kendi işini kurmak isteyenlere fırsat sitemize 21 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve 110 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sanayisi ile Türkiye’de önde gelen şehirlerden birisi olan Kocaeli aynı zamanda her yıl binlerce kişiyi de göç alarak nüfusunu artıran şehirlerin başında geliyor. Nüfus yoğunluğunun artması yeni iş kollarının açılmasına da neden oluyor. Her gün yeni iş yerlerinin açıldığı Kocaeli’nde girişimcileri desteklemek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) da taşın altına elini koydu. Girişimciliğin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması için Kent Konseyi Kadın Meclisi, İŞ-KUR, KOSGEB ve KO-MEK bir araya gelerek uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenliyor. Kendi işini kurmak isteyen her bir girişimcinin katılabileceği kurslar ücretsiz olacak.

BAŞVURULAR EN YAKIN KO-MEK KURS MERKEZLERİNE

Başvuruların KO-MEK kurs merkezlerinde doldurulacak formlar ile yapılacağı eğitimler talebe göre her ilçede açılabilecek. 9 gün boyunca günde 8 saat süreli olacak dersler toplam 70 saat devam edecek. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimciler, KOSGEB’in girişimcilik desteğine başvuru hakkı kazanacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :