- Hoşgeldiniz

KO-MEK’te usta öğreticilere kurum içi eğitim

KO-MEK’te usta öğreticilere kurum içi eğitim sitemize 14 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 342 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları(KO-MEK)’nın yeni usta öğreticileri, KO-MEK’in kendileri için düzenlediği yarıyıl eğitimlerine katıldı. Alanında uzman eğitmenler tarafından birçok farklı konuda eğitime tabi tutulan KO-MEK usta öğreticisi ve yöneticilerine, yeni dönemde eğitim almaya başlayacak kursiyerlerle daha başarılı iletişim kurma ve onlara eğitim vermenin yolu açıldı.

OLUMLU DÜŞÜNMEDEN ZİHİN SAKİNLEŞTİRMEYE

Her yıl eğitim verdiği branş sayısını artırarak hizmet alanını genişleten KO-MEK, Kocaeli halkına daha kaliteli hizmet verebilmek adına kendi personeli için farklı alanlarda eğitimler düzenledi. Nefes eğitimi, olumlu düşünme, zihni sakinleştirme, problem tanıma ve çözme teknikleri, arşiv düzenleme, alan çalışmaları gibi konularda eğitim gören KO-MEK usta öğreticileri, eğitimlerin son gününde SDKM Büyük Sahne’de oynanan Çıkmaz Sokak Çocukları adlı tiyatro oyununu izleyerek, eğitimlerini tamamladılar.

‘’EĞİTİMLER BİZİ MOTİVE EDİYOR’’

KO-MEK’te Çocuk Gelişimi usta öğreticisi olarak göreve başlayan Hayrunnisa Usta, yarıyıl tatilinde KO-MEK eğitimlerine katıldığını belirterek, ‘’KO-MEK’te farklı etkinlikler yapıyoruz. Nefes egzersizleri yaptık. Çok başarılı bir çalışmaydı. Arkadaşlarla beraber kendimizi çok iyi ve dingin hissediyoruz’’ dedi. Bu eğitimlerin ileriki aşamalarda çalışma ortamlarında kendilerine motivasyon olarak fayda sağlayacağını söyleyen Hayrünnisa Usta, ‘’Kendimizi geliştirmemiz ile alakalı birçok etkinlik yapıyoruz ve zamanımızı dolu dolu geçiriyoruz. Eğitimlerden çok memnunuz ’’ diye konuştu.

‘’ARKADAŞLARLA TANIŞTIK’’

KO-MEK Beylikbağı kurs merkezinde Hasta Kabul İşlemleri Usta Öğreticisi olarak çalışmaya başlayan Tarık Dereli, yarıyıl tatilindeki eğitimlerde diğer kurs merkezlerindeki arkadaşlarıyla tanışma fırsatın olduğunu söyleyerek, ‘’Benim açımdan bu eğitimlerin ve kaynaşma ortamının olması çok güzeldi’’ diye konuştu. Kandıra Kurs Merkezi’nde İğne Oyası Usta Öğreticisi olarak görev yapan Kıymet Okumuş, eğitim verdiği branş ile ilgili olarak iğne oyasının zevkli bir alan olduğunu söyledi. Kıymet Okumuş, ‘’İlk başta zor gibi gelse de puzzle gibi yaptıkça tamamlanan bir parça ve çok keyifli bir hobi’’ diye konuştu. Yarı yıl tatilindeki eğitimleri de değerlendiren Okumuş, ‘’Eğitimlerin hem kişisel gelişimimiz ile alakalı hem de karşımızdaki insanla empati yaparak onu anlayabilmemiz konusunda çok faydalı olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Bahçecik ve Yuvacık kurs merkezlerinde step-aerobik alanında eğitim veren Gülşah Aydın ise geçen yıl çalışmaya başladığını söyleyerek, ‘’Eğitimler ve organizasyonlar çok güzel. Ben de kızımla birlikte tiyatroya geldim’’ dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :