- Hoşgeldiniz

KO-MEK’e Sudan’dan Heyet

KO-MEK’e Sudan’dan Heyet sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 530 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KO-MEK’e Sudan’dan Heyet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının (KO-MEK) Gölcük Kaynakçılık Atölyesi Sudan heyetini ağırlardı. Sudan heyeti KO-MEK’in Kaynakçılık Kursunda eğitim almak üzere Sudan’dan personel göndermek istediklerini belirtti.

KO-MEK’TEN EĞİTİM ALMAK İSTİYORLAR

Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Asım Mukhtar İbrahim, Sudan Cumhuriyeti Strateji Planlama Bakanı Elssaid Osman Mahgoub, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Sami Cebi ve beraberindeki heyet KO-MEK Bölge Sorumlusu Oğuz Kaya eşliğinde Gölcük Kaynakçılık Atölyesine ziyarette bulundu. Sudan heyeti atölyede incelemelerde bulunarak yapılan işler hakkında detaylı bilgi aldı. Ayrıca Sudan heyeti KO-MEK’te Kaynakçılık Eğitimi almak üzere personel göndermek istediklerini belirttiler.

MODEL GEMİLERE HAYRAN KALDILAR

KO-MEK’in Gölcük Kaynakçılık Atölyesindeki Model Gemi Yapımı sınıfına da uğrayan heyet burada yapılan gemileri çok beğendi. Gemi maketlerinin yapılışları ve kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi alan heyet kursiyerleri tebrik etti. Gölcük Kaynakçılık Atölyesinde Sudan heyetine Kaynakçılık kursunda yapılan ürünlerden hediye edildi.

SUDAN’DAN KO-MEK SERGİLERİNE TAM NOT

Daha sonra KO-MEK sergilerini ziyaret eden heyet sergideki ürünleri tek tek inceledi. Sudan heyeti KO-MEK kurslarında yapılan ürünlere hayran kaldıklarını belirtti. Ahşap Boyama, Filografi, Ebru branşında yapılan ürünleri bir hayli beğenen heyet bu alanlarda da eğitim almak üzere personel göndermek istediklerini söyledi. Daha sonra ürünlerle hatıra fotoğrafı çekilen heyet KO-MEK’e getirdikleri hediyeleri takdim ederken aynı zamanda KO-MEK’in el emeği ürünleri de kendilerine hediye edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :