- Hoşgeldiniz

KO-MEK sergisi Dilovasın’da Büyük İlgi Gördü

KO-MEK sergisi Dilovasın’da Büyük İlgi Gördü sitemize 26 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.176 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

  KO-MEK sergisi Dilovasın’da Büyük İlgi Gördü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının (KO-MEK) hazırladığı ‘12 İlçe 12 Sergi’ serüvenin ikincisi Dilovası’nda açıldı. Sergi açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz halkımızı seviyoruz ve sevgimizi sunduğumuz hizmetler ile gösteriyoruz’’ dedi.

AÇILIŞA BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KATILDI

KO-MEK’in Dilovası İlçe sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Başoğlu, Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım KO-MEK Yöneticileri, Usta Öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı. Açılış öncesi KO-MEK Usta Öğreticileri ve kursiyerleri konuklara Türk Halk Müziği alanında muhteşem bir konser verdi.

 

HALKIMIZI SEVİYORUZ

KO-MEK’in Dilovası İlçe sergi açılışında konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Açılan bu sergiler kursiyerlerin verdikleri emeklerin, çalışmalarının ve gayretlerinin bir üründür’’ dedi. Eğitimin yaşı olmadığına vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK kurslarında insanlar aile ortamında gibi güzel zaman geçirerek eğitim alıyorlar. Halkımız kurslara katılarak bilgi daracıklarına yeni bilgiler ekliyor ve bir adım önde oluyorlar. Biz halkımızı seviyoruz ve sevgimizi bu gibi hizmetlerle gösteriyoruz’’ diye konuştu.

 

EĞİTİM İNSANIN AYRILMAZ BİR PARÇASI

İlçe sergi açılışında konuşma yapan Dilovası Kaymakamı Hasan Göç ise eğitimin insanın ayrılmaz bir parçası olduğu ifade etti. Göç, “Toplumumuzda bir kişinin dahi eğitimden geri kalmaması gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizde eğitimde hiç geri durmuyor. Bu kursları açtığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür eder, kursa katılan halkımızı da tebrik ederim’’ şeklinde konuştu.

 

KO-MEK TÜRKİYE’DE BİR MARKA

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman da, ‘’KO-MEK kursları sayesinde birçok insan iş sahibi oldu’’ dedi. Yaman, KO-MEK’in artık Türkiye’de bir marka olduğunu belirtti.

 

KO-MEK OKUMAYA TEŞVİK EDİYOR

Açılışta tüm kursiyerler adına konuşma yapan Makine Nakışı ve Giyim kursiyeri Ayşe Ak ise “KO-MEK, isteyen herkesin ziyadesiyle faydalanabileceği, hiç bilmediğini öğrenebileceği bir eğitim yeridir. Ben evimizdeki bilgisayarın tuşuna bastığında bozulacağından korkan annem ile birlikte bilgisayar kursuna katıldım. Şimdi annem kendi başına bilgisayarı açarak yemek tariflerinden dantel örneklerine kadar her türlü bilgiye kendisi ulaşabiliyor’’ dedi.

HEP BİRLİKTE SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve protokol hep birlikte kurdele keserek sergi açılışını gerçekleştirdiler. Sergideki birbirinden güzel el emeği ürünleri yakından inceleyen Başkan Karaosmanoğlu kursiyerlerle bol bol sohbet etti. Başkan Karaosmanoğlu kursiyerleri kutlayarak onlarla hatıra fotoğrafı da çekildi.

SERGİ MARATONU GÖLCÜK İLE DEVAM EDECEK

KO-MEK kursiyerlerinin bir yıllık emeklerinden oluşan sergiler 30 Nisan’da Gölcük, 3 Mayıs’ta Körfez ilçe sergileriyle devam edecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz