- Hoşgeldiniz

KO-MEK kursiyerlerinden örnek davranış

KO-MEK kursiyerlerinden örnek davranış sitemize 10 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 293 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelliler ve Yaşlılar Birimi’nin yürüttüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği “Sana Oyuncak Getirdim” projesi kapsamında okullarda ve alışveriş merkezlerinde, kullanılabilecek durumdaki oyuncaklar ile yeni oyuncaklar toplanıyor. Toplanan oyuncaklar muhtaç ve engelli ailelerin çocuklarına ulaştırılıyor. Kampanyaya destek veren ailelerin çocuklarının da yardımlaşma duyguları geliştirilerek aynı anda birçok sosyal fayda sağlanmış oluyor.

KO-MEK KURSİYERLERİ DUYARSIZ KALMADI

Kocaeli’nde yaşayan engelli ve muhtaç ailelerin çocuklarına verilmek üzere, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelliler ve Yaşlılar Birimi tarafından gerçekleştirilen kampanya kapsamında NCTY alış veriş merkezinde açılan oyuncak toplama standına KO-MEK Çınarlı Kurs Merkezi kursiyerleri de 2 koli oyuncak bırakarak destek oldu.

EL EMEĞİ OYUNCAKLAR

Çınarlı Kurs Merkezi Ön Muhasebe kursu öğrencileri yeni oyuncaklar aldılar. Evde Çocuk Bakımı kursiyerleri de çocukları düşünerek onlar için el emeği göz nuru yeni oyuncaklar diktiler. Kurslar ile öğrenmenin hazzını yaşayan kursiyerler yaptıkları ürünlerin böyle güzel bir amaca ulaştığı için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

ÖNEMLİ OLAN ONLARIN MUTLULUĞU

Kampanyaya katılan kursiyerlerden Gül Beyaztaş, kampanyanın kendisine ilk söylendiğinde çok heyecan ve memnuniyet duyduklarını ifade ederek ‘’ Bu oyuncakları çok büyük bir zevkle yaptık, bazı arkadaşlarımız da satın aldılar. Tek dileğimiz çocukların bu oyuncaklarla oynayarak mutlu olabilmeleri’’ diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :