- Hoşgeldiniz

KO-MEK Kursiyerleri İzmit’te Sergi Açtı

KO-MEK Kursiyerleri İzmit’te Sergi Açtı sitemize 16 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 543 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KO-MEK Kursiyerleri İzmit’te Sergi Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının (KO-MEK) hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüvenin ilki İzmit İlçe Sergisiyle start aldı. Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışta kursiyerlerin hazırladıkları el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı. Sergi açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,’’Sergideki el emeği göz nuru eserlerini incelerken kursiyerlerimizin mutluluğunuza ortak olacağız’’dedi.

AÇILIŞA BAŞKAN KARASOMANOĞLU VE EŞİ KATILDI

KO-MEK İzmit İlçe sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve eşi Behiye Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım KO-MEK Bölge Sorumluları, KO-MEK yöneticileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı. Açılış öncesinde KO-MEK kursiyerleri bir konser verdi. Ayrıca sergide tiyatro kursiyerleri sundukları müzikli pandomim gösterileri ile vatandaşlardan büyük alkış aldılar.

 

İNSANIMIZA DEĞER VERİYORUZ

İlçe sergilerinin ilk açılışında kursiyerleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Güzel ürünler ortaya koymak ve üretmek için önce emek vermek gerekir. Halkımız KO-MEK kurslarında eğitim görürken göz nuru dökerek, emek vererek birbirinden güzel ürünler ortaya koyuyorlar. Bizlerde sergimizi gezerken mutluluğunuza ortak olarak başarılarınızı tebrik edeceğiz’’dedi. KO-MEK kurslarının büyük çoğunluğunu bayanların oluşturduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu,’’Sizler toplumun mimarı olarak toplumu nakış nakış işleyeceksiniz. Halk Üniversitemiz KO-MEK’te aile ortamında eğitim alarak hangi konuda isterseniz o konuda yetişeceksiniz. Bizler de sizlerin hayata daha iyi hazırlanmanız için bu kursların devamlılığını sağlayacağız’’diyerek sözlerine son verdi.

 

KO-MEK EĞİTİMLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA

Sergi açılışında konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KO-MEK’in artık bir üniversite haline geldiğini söyledi. Doğan, ‘’KO-MEK, şehrin dört bir yanında eğitim hizmeti sunuyor. Kursların çoğunluğunu oluşturan bayanlar el becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra kurslarda güzel arkadaşlık ortamları oluşturarak sosyalleşiyorlar’’dedi. KO-MEK kurslarının çeşitli yararlarına da değinen Doğan,’’Bayanlar KO-MEK kurslarında aldıkları eğitimlerin yanı sıra stres atarak mutlu oluyorlar. Evlerine mutlu giden bayanların eşleri de bu sayede mutlu oluyor’’şeklinde konuştu.

 

KO-MEK KURSLARI YENİ UFUKLAR AÇIYOR

Açılışta tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan Makine Nakışı ve Aerobik Kursiyeri Perihan Eyidoğan, ‘’52 yaşında ve emekliyim. Emeklilik hayatı beni sıkmaya başladıktan sonra boş geçen günlerimi zaman kaybı olarak gördüm. Yıllardır sergilerde hayranlıkla izlediğim Makine Nakışı ürünlerini yapabilmek amacıyla KO-MEK kurslarına katıldım. Makine kullanmasını öğrendim ve çok mutluyum. Bizlere KO-MEK kurslarıyla yeni ufuklar açan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum’’dedi.

 

HEP BİRLİKTE SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRDİLER

Konuşmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve protokol hep birlikte kurdela keserek sergi açılışını gerçekleştirdiler. Sergideki eserleri eşi ile beraber gezen Başkan Karaosmanoğlu kursiyerleri tebrik ederek onlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

 

SERGİ ŞÖLENİ DEVAM EDECEK

KO-MEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan muhteşem sergiler 24 Nisan’da Dilovası İlçe sergisi ve 30 Nisan’da düzenlenecek Gölcük İlçe sergileri ile devam edecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz