- Hoşgeldiniz

Kişisel Gelişim Uzmanı Saygın Gebzelilerle buluştu

Kişisel Gelişim Uzmanı Saygın Gebzelilerle buluştu sitemize 19 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 240 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesidüzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle alanında önemli çalışmalar yapan akademisyenleri Kocaelililerle buluşturmaya devam ediyor. Kişisel gelişim uzmanı, eğitimci-yazar Oğuz Saygın da geçtiğimiz hafta Gebze’ye konuk oldu. “Gençler ve Yetişkinler için Lider Becerisi” konulu bir söyleşi gerçekleştiren Saygın, katılımcılara hayatlarında kullanacakları önemli bilgiler aktardı.

LİDERİN ÖZELLİKLERİ

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye çok sayıda Gebzeli vatandaş katıldı. Saygın, söyleşisinde liderliğin ve takım çalışmasının önemine değindi. Yöneticinin işi doğru yapan kişi olduğunu kaydeden Oğuz Saygın, “Ama bir liderin tarifi ise doğru işi yapandır. İkisinin arasında çok fark vardır. Lider, her kişinin yaptığını yapan değil, farklı olan kişidir. Ancak, liderlikte de önemli unsurlar vardır. İlgilendiğinizi bilmediklerinde, bildiklerinizle ilgilenmezler. İstediğiniz kadar lider olun. Ama ilgilenmelisiniz. Ekibinize bir şeyler katmalısınız. Kararlı olmanız çok önemlidir” dedi.

HER SORUN BİR FIRSATTIR

İlgiyle izlenen söyleşide Oğuz Saygın her sorunun bir fırsat olduğunu söyledi. Saygın, sorunları çözerken kişinin aynı zamanda çok şey öğrendiğine dikkat çekerken, Türkiye’deki en önemli problemlerden birinin planlama olduğunu belirtti. Saygın, “Planlama olmadan en kolay işi dahi gerçekleştiremiyoruz. Onun için her yaptığımız iş öncesi iyi planlama yapmalıyız” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Oğuz Saygın, kendisini Gebzelilerle buluşturduğu için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Söyleşinin sonunda Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi sorumlusu Ufuk Eser verdiği değerli bilgiler için Oğuz Saygın’a teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :