- Hoşgeldiniz

Kerry Türkiye İle İşbirliğimiz Devam Edecek

Kerry Türkiye İle İşbirliğimiz Devam Edecek sitemize 07 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 429 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kerry Türkiye İle İşbirliğimiz Devam Edecek 

– İsrail ile Türkiye ile sürecin normalleşmesi için tazminatın ödenmesi ve karşılıklı elçilerin yeniden gönderilmesi lazım. Sayın bakan, kendilerinin Türkiye olarak hiçbir şekilde olumsuz bir adım atılmayacağını bana söyledi. Bu süreç hakikaten kendilerinin çok sıkı çalıştığı bir dönem oldu. Ve Türkiye’nin, İsrail’in ve ABD’nin başkanları bir araya gelip belirli bir tavır koydular. Kendilerinin ülkelerinde belirlediği bir tavır olabilir tabii. Ancak ortak bir duruş belirlediler.

– Sayın Davutoğlu ile ben Suriye konusunda çok net bir konuşma yaptık. Esed rejiminden geleceğe nasıl geçiş yapılabileceği konusunda, hem Türkiye hem de ABD son derece kararlı. Bu sürecin en az acılı ve en hızlı şekilde olması için çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalarda durum biraz daha netleşecektir. Sayın Davutoğlu ve ben, çekirdek bir kurul oluşturmak konusunda mütabık kaldık. Ben bu sürecin başarıya ulaşacağı konusunda umutluyum.

 Örneğin PKK konusunda belirli bir tavır ortaya konuldu ve barış sürecinde de inanıyoruz ki sağlam bir duruş sergilenecek.

kerry_davutoglu

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz