- Hoşgeldiniz

Kerbela şehitleri dualarla anıldı

Kerbela şehitleri dualarla anıldı sitemize 04 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 287 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Nenehatun Stadyumu’nda düzenlenen Aşura Matemi’ne katıldı. Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen ve bu 6’ncısı düzenlenen programda Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşı dualarla anıldı.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Türkiye Caferileri Vakfı Başkanı Yahya Kemal Utar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Lübnan El Hekim Vakfı Genel Müdürü Dr. Sayid Ali El Hekimi ve çok sayıda davetli katıldı.

KERBELA YÜREĞİMİZİ SIZLATIYOR

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hz. Hüseyin’in Kerbela’da uğradığı o zulüm ve haksızlığın herkesin yüreğinde derin bir sızı olduğu belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, “Kerbela’nın toplumsal vicdanımızdaki yeri ve önemi çok büyüktür. Bugün, bir matem günü… Ama aynı zamanda sevginin de uyanış günüdür. Gözyaşlarımız kaynaşırken birliğimizin, beraberliğimizin coştuğu büyük bir gündür. Her Aşura, bizi birbirimize daha çok kenetliyor’’ ifadelerini kullandı.

AŞURA ŞEHİTLERİ

Aşura Matemi, Azerbaycan’dan gelen sanat yönetmeni Rasim Memmedov tarafından hazırlanan ‘Aşura Şehitleri’ isimli tiyatro gösterisi ile son buldu. Programsonrasında her yıl olduğu gibi bu yıl da şehitler anısına helva ikramında bulunuldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :